Sander RaiesteFoto: Stanislav Moshkov
30. oktoober 2019, 21:05

Kalev purustas Eesti-Läti Ühisliigas Pärnu ligi poolesaja punktiga

Täna toimunud Paf Eesti-Läti ühisliiga kohtumises alistas BC Kalev/Cramo tulemusega 109:60 Pärnu Sadama.

Jõudude vahekord sai selgeks esimese veerandi järel, mille kodus mänginud kalevlased 27:13 võitsid. Poolajaks oli seis 61:27 ning ka ülejäänud 20 minutit domineeris Eesti meistriklubi täielikult.

Kalevi mängijatest sai kahekohalise arvu punkte kirja kuus meest, resultatiivseimad olid Sander Raieste 17 ning Martin Paasoja ja Kyle Vinales 16 silmaga. Pärnule tõi Lauris Blaus 16 punkti.

Kalevlased tabasid väljakult viskeid 64% täpsusega, muljetavaldav oli ka kaugvisete tabavusprotsent: 56 (13/23). Pärnul olid see näitaja märksa nigelam: kolmeseid tabati vaid 20% (5/25) täpsusega.

Kodumeeskond sai kirja 29 resultatiivset söötu vastaste 15 vastu, pallikaotusi kogunes neil viis, pärnakatel 18. Lauavõitluses olid meeskonnad võrdsed (31:31).

Teises täna toimunud matšis alistas Valmiera Glass VIA kodus Latvijas Universitate 86:72.

Kalevile oli tegu hooaja kolmanda võiduga, ühe korra on Eesti meistriklubi pidanud kaotusekibedust tundma, kui võõrsil jäädi üllatuslikult alla Jurmalale. Liigatabelis hoitakse viiendat kohta. Pärnu on kolme võidu ja nelja kaotusega kaheksandal kohal, juhib täisedu kuue võiduga Riia VEF.