Cristiano Ronaldo viimase hetke penaltit tähistamasFoto: Reuters/Scanpix
31. oktoober 2019, 10:28

VIDEOD | Sõge Itaalia liiga: Klavani sünnipäeva tähistati võiduga, Ronaldo näitlemine tõi võidu Juventusele, jagati kaks absurdset punast kaarti (7)

Itaalia jalgpalliliiga Serie A 10.voor kujunes mitmes mõttes dramaatiliseks. Eestlaste jaoks kõige olulisema uudisena sai Cagliari Ragnar Klavani sünnipäeval tabelisse järjekordsed kolm punkti.

Sünnipäevalaps Klavan kuulus Cagliari algkoosseisu, kui tõelises põnevusmatšis alistati koduseinte toel 3:2 Bologna. Federico Santander viis külalised 23.minutil penaltist juhtima, ent teisel poolajal haarasid sitsiillased Joao Pedro kahest ja Giovanni Simeone ühest väravast 3:1 eduseisu. Mängu lõpu eel põrkas pall õnnetult Cagliari väravavahi jalast oma väravasse, ent rohkemaks Bologna suuteline polnud.

Väga vastuolulise võidu sai suurfavoriit Torino Juventus, kes oli koduväljakul 2:1 üle Genoast. Kaheksal järjestikkusel aastal Itaalia meistriks kroonitud Juventuse võiduvärav sündis Cristiano Ronaldo penaltist, mille portugallane ise teenis. Eurospordi hinnangul oli tegemist Ronaldo näitlejameisterlikkusega, sest kontakt olukorras oli sisuliselt olematu.

10.voorus jagati ka ka kaks absurdset punast kaarti. AS Roma 4:0 võidumängus Udinese üle teenis roomlaste Federico Fazio imepisikese kehakontakti järel eemaldamise. Kordusest on hästi näha, et tegemist oli täiesti arusaamatu otsusega.

Eelmaldamise teenis ka Napoli peatreener Carlo Ancelotti, kelle juhendatav klubi tegi 2:2 viigi Atalantaga. Ancelottil ajas kopsu üle maksa mängu lõpus aset leidnud olukord, kus Napolile jäeti penalti andmata ning järgmisest rünnakust Atalanta viigistas.

Ülejäänud mängudes alistas Roma Lazio kodus 4:0 Torino, Sampdoria tegi samuti kodu 1:1 viiki Leccega ning Fiorentina oli võõrsil 2:1 üle Sassulost.

Liigat juhib Juventus 26 punktiga, kellele järgnevad Milano Inter 25, Atalanta 21 ja AS Roma 19 silmaga. Klavani tööandjal Cagliaril, Napolil ja Roma Laziol on võrdselt 18 punkti.