WRC

Margus Murakas | Kogu see lolli mängimine ja lepingu ümber hämamine ei tulnud alale kasuks (2)

Margus Murakas, kogenud rallisõitja, 31. oktoober 2019 19:43
Uuest aastast kannab Ott Tänak juba Hyundai värve. Foto: AFP/Scanpix

Just täna sai sõpradekeskis arutatud, kuidas Hyundai tiimipealik Andrea Adamo rääkis eelmisel nädalal, et kui eestlased tahavad Ott Tänakut seal näha, siis tasuks neil hakata raha koguma, sest temal pole saarlase palkamiseks raha. Ma pidasin teda natukene tõsisemaks meheks, aga kui ta pidas vajalikuks selliseid kommentaare jagada, siis okei... Aga kui Hyundai siis Hyundai.

Seda Tänaku Hyundaisse siirdumise kuulujuttu on praeguseks räägitud juba nädal või isegi veidi kauem. Eks Ott ja Markko Märtin teavad neid käike ja seda, mis seal taga on, ise paremini. Võib-olla on see, et on aastaid sõidetud ja nüüd võiks raha teenida. Võib-olla tehnilised rikked, kuid kas need olid tõesti seda väärt, et maailma suurima autotootja meeskonnast ära minna? Toyota kiirus on olnud äge ja tiitel tuli ikkagi ära.

Mul on Toyotast isegi kahju, sest suure tõenäosusega võtab Hyundai tänavu ikkagi tootjate tiitli ka. Mis seejärel Toyotale jääb? Samal ajal kui Tommi Mäkinen soovib 31. detsembril kõigile "hyvää uutta vuotta!" lõppeb ka leping Otiga ja siis pole Toyotal sellest individuaalselt MM-tiitlist tühjagi kasu, sest seda pole võimalik oma automüügi toena enam kasutada. Samal ajal kui Hyundail on olukord, kus nad on tootjate maailmameister ja nende värvides sõidab veel ka auto number üks. Vot see on kõva!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.10.2019
Hyundai pealik Andrea Adamo: Tänak on erakordne talent
31.10.2019
VIDEO | Toyota rallimeeskond: aitäh mälestuste eest, Ott ja Martin!
31.10.2019
AMETLIK! Värske maailmameister Tänak lahkub Toyotast ja liitub Hyundaiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee