Jalgpall

Eestist välja saadetud Levadia ründaja: mind arreteeriti, sest eestlased suhtuvad venelastesse pehmelt öeldes eelarvamusega (2)

Toimetas Mart Treial, 1. november 2019, 14:13
Jevgeni Kabajev Hondurase klubi Real de Minase särgis. Foto: Twitter / @GustavoRocaGOL
Politsei- ja piirivalveamet tühistas juuli lõpus FCI Levadia venelasest ründaja Jevgeni Kabajevi (31) Schengeni viisa, saatis ta riigist välja ning kehtestas aastase sissesõidukeelu Schengeni riikidesse. Põhjuseks korduvad liiklusrikkumised ja tasumata trahvid. Nüüd jagas jalgpallur oma mõtteid juhtunust Venemaa väljaandega Matš TV.

Aga alustuseks meenutagem juhtunut. Narva politseijaoskonna motopolitseinik pidas Kabajevi 29. juulil kinni, sest jalgpallur kihutas maanteel vähemalt 42 km/h kiiremini kui lubatud.

Ta põhjendas, et kiirustas Venemaale pere juurde. Meeskonnal oli vaba päev ning klubi lubas tal eraasjus ära käia. Paraku läks nii, et tagasi Levadia juurde ta ei jõudnudki.

Samal teemal

Esmalt veetis mees kaks päeva Narvas arestikambris ning 31. juulil saadeti riigist välja. Nii karmi karistuse ajendiks olid kaks maksmata rahatrahvi, mille põhjus oli samuti kiiruse ületamine.

Järgneb Kabajevi versioon Matš TV-le: "Sõitsin koju ja rikkusin kiirusepiirangut. Kuna eestlased suhtuvad venelastesse pehmelt öeldes eelarvamusega, siis nad arreteerisid mu, saatsid kohtusse ja seejärel riigist välja ning blokeerisid mu aastaks Schengeni ruumist. 

Iga inimene, absoluutselt igaüks on 40 km/h võrra kiirust ületanud. Tuleb lihtsalt teada, kus ja kuidas seda teha. Mina lihtsalt jäin vahele. Kusjuures ma pole kunagi liiklusõnnetusse sattunud, kuid lõpetasin säärases absurdses olukorras."

Ta lisas, et arestikambrisse sattumine oli šokeeriv kogemus. "Ma ei teinud midagi ja pidin kaks päeva trellide taga istuma. See mõjus šokina. Loomulikult oli keeruline esimest korda kongis olla. Asutus ise oli moodne. Õnneks pole mul seda millegagi võrrelda.

Kaks päeva hiljem mind deporteeriti. Momentaalselt. Nad võtsid mu passi ja viisid mu piiripunkti. Hiljem sain teada, et mul pidanuks vastavalt seadusele olema 12 tundi asjade pakkimiseks, aga sellist võimalust mulle ei antud."

Kas otsust vaidlustada ei saanud? "Sai küll, aga üleminekuakna sulgumiseni oli jäänud vaid kuu, kuid vaidlusprotsess kestnuks kauem. Jurist ütles, et umbes kaks-kolm kuud. Helistasin Levadia presidendile ja otsustasin, et parem on leping tühistada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee