Žalgirise peatreener Šarūnas Jasikevicius.Foto: Claudio Grassi/Lapresse
1. november 2019, 22:05

VÕIMAS! Žalgris pööras paarikümne sekundiga Euroliiga tippklubi vastu seitsmepunktilise kaotusseisu võiduks

Korvpalli Euroliigas teenis magusa võidu Kaunase Žalgiris, võõral väljakul alistati raskest olukorrast 79:76 Istanbuli Fenerbahce.

Pärast viigiga lõppenud avaveerandit pääses Fenerbahce poolajapausile 40:33 eduseisus. Kergelt püsis initsiatiiv küll võõrustajate käes, kuid Žalgiris ei jäänud kordagi kaugele maha.

Viimasele minutile läks Fenerbahce siiski vastu seitsmepunktilises edus, kuid ootamatult lasti külalised vaid punkti kaugusele. Järgneval rünnakul eksiti samuti ning Marius Grigonis viis seitse sekundit enne lõpuvilet Žalgirise ühega ette. Võõrustajate lahendus edu ei toonud ja võit oligi leedukate oma!

Kaunase klubi resultatiivseim oli Marius Grigonis 19 punktiga. Fenerbahcele ei piisanud isegi Nando De Colo 29 silmast.

Viimaste hooaegade üks võimsamaid meeskondi on hooaega kohutavalt alustanud, kuuest mängust on kaotatud koguni viis. Kolmapäeval kodusaalis üllatuslikult Peterburi Zenitile alla jäänud Žalgiris on võitnud pooled matšid.

Tänases esimeses kohtumises alistas Moskva CSKA 87:70 Zeniti. Hooaja esimese võidu teenis Valencia, 81:72 saadi jagu Villeurbanne-Lyoni Asvelist. See tähendab, et Euroliigas pole enam ainsatki võiduta meeskonda. Milano Armani alistas koduväljakul 83:70 Barcelona, misjärel pole liigas tiimi, kes oleks kõik mängud võitnud.