Tartu Ülikooli pallurid (valges). Foto: Aldo Luud
3. november 2019, 20:31

Tartu Ülikool lõpetas neljamängulise kaotusteseeria, Tarvas langes viimasel hetkel

Eesti-Läti ühises korvpalliliigas tundsid Maarjamaa tiimidest pühapäeval võidurõõmu Tartu Ülikool, Kalev/Cramo ja TalTech.

Tartu Ülikool oli napilt, 65:63 üle Valmierast. Pärast 37:37 viigiga lõppenud poolaega sai paremini minema Tartu, kes juhtis näiteks 47:39, 55:48 ja 63:56. Ometi suutsid lätlased viimase pari minutiga järele tulla ning 35 sekundit enne lõpuvilet jõuti tartlastest kõigest kahe punkti kaugusele.

Valmieral oli sealjuures kasutada ka kohtumise viimane rünnak, kuid Hendrik Eelmäe lõikas otsustaval hetkel palli vahelt ning tõi Ülikoolimeeskonnale magusa võidu.

Tartu parim oli Adomas Drungilas 17 punkti ja 11 lauapalliga. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel  Robert Valge (16) ja Robin Kivi (11). Vastaste parim oli Valters Veveris 12 punktiga.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus pidi Tallinna Kalev/TLÜ tunnistama võõrsil BK Liepaja meeskonna 88:77 paremust.

Valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo oli mängleva kergusega 85:49 parem Läti Ülikoolist. Cramo resultatiivseim oli Sander Raieste 18 punktiga, Aigars Škele lisas omalt poolt 17 ja Tanel Kurbas 11. Klubi värsketest täiendustest käis väljakul ääremängija Jonathan Holton, kelle kontosse kogunes 19 minutiga 8 punkti ja 10 lauapalli.

Magusa võidu sai tabelisse ka TalTech, kes oli kodusaalis 79:78 üle Rakvere Tarvast. Ülikooliklubi läks viimasele veerandajale 63:56 eduseisus, kuid juba seitse minutit enne lõppu oli Lääne-Virumaa esindussats vahe tasa mänginud.

Edasi kulgeti punkt-punkti heitluses, kus jäi lõpuks peale TalTech. Otsustava korvi viskas Sten Olmre 37 sekundit enne mängu lõppu.

Olmre tõigi TalTechi parimana 24 punkti, Joonas Järvelainen toetas teda 10 silmaga. Tarva parim oli Thomas Theddus Hamilton IV 18 punktiga.

Tallinna Kalev/TLÜ vandus päeva esimeses kohtumises 77:88 alla Liepajale. Lõunanaabrite otsustav äraminek toimus kolmandal poolajal seisul 55:55, mil Liepaja tegi 9:0 vahespurdi.

Võitjate parim oli Rihards Kuksiks 23 punkti ja 10 lauapalliga, Kalev/TLÜ parim oli Cadarian Raines 17 silmaga, Karl-Johan Lips tegi kaksikduubli 12 punkti ja 14 lauapalliga, Tanel Sokk ja Mareks Jurevicus tõid mõlemad 11 punkti.

Liepaja meeskonnas toimus nädala keskel mitu olulist muudatust. Hooajal 2017/18 BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna peatreener olnud ning tänavu Liepaja vägesid juhendanud Kristaps Zeids sai ametist priiks ning tema asemele palgati serblane Branislav Vicentic.

Mängijatest lahkusid tagamees Justin Armstrong Tuckson ja ääremängija Gytis Sirutavicius ning vastavatele positsioonidele võeti juurde Rodrick Korale Sikes ja Troy Marshall Barnies.