Daley Blind ei mõista, miks kohtunik Gianluca Rocchi talle punast näitas.Foto: ADRIAN DENNIS
Meistrite liiga
5. november 2019, 23:52

USKUMATU! Ajax sai sisuliselt ühe hoobiga kaks punast, Chelsea ronis 1 : 4 kaotusseisust välja (1)

Jalgpalli Meistrite liigas alustati täna alagrupivooru neljanda ringi mängudega. Põnevaimas matšis leppisid Londoni Chelsea ja Amsterdami Ajax 4 : 4 viiki.

Kohtumine sai tulise alguse, sest viie esimese minutiga lõid mõlemad tiimid ühe värava. Esmalt suunas Chelsea kesktormaja Tammy Abraham oma väravasse Quincy Promesi karistuslöögi, paar minutit hiljem võeti karistusalas maha Christian Pulisic ja Jorginho ei eksinud penaltipunktilt.

Avapoolaeg pakkus Ajaxile veelgi väravarõõmu. Kui täis oli tiksunud 20 minutit, saatis Hakim Ziyech imelise tsenderduse kaitseliini selja taha, kus Promes palli paari meetri pealt sisse koksas. Veerand tundi hiljem sooritas Ziyech paremast äärest raske nurga alt karistuslöögi, mis seilas Chelsea puurivahi Kepa näost hispaanlase selja taha.

Teine poolaeg pakkus samuti ohtralt sündmusi. Esmalt viis Donny van de Beek Ajaxi Ziyechi söödust 4 : 1 juhtima. 63. minutil lõi Cesar Azpilicueta ühe tagasi ja siis läks käima tõeline tulevärk.

68. minutil sai Chelsea rünnakul ruumi ja tormas Hollandi tšempioni värava suunas. Daley Blind võttis esmalt maha Tammy Abrahami, kuid kohtunik lubas mängul jätkuda. Sellele paar sekundit hiljem järgnenud Callum Hudson-Odoi löögile jäi karistusalas ette Joel Veltmani käsi.

Kohtunik peatas mängu ja näitas Blindile teist kollast kaarti. Käega mängu tõttu saadeti teise kollasega duši alla ka Veltman ning tagatipuks sai Chelsea penalti, mille Jorginho kindlalt reageeris. 74. minutl viigistas kaitsja Reece James seisu 4 :4 peale.

Viigiseis jäigi püsima, ehkki Ajax mängis üheksakesi ning Chelsea rünnakutest puudust ei tulnud. Tõsi, ka Erik ten Hagi hoolealustel oli šanss uuesti juhtima minna. Muide, VAR võttis Chelsealt ühe tabamuse, kui märkas igati õigesti, et ühes väravaesises saginas läks pall vastu Londoni klubi mängija kätt.

Üks suur tagasitulek toimus täna veel. Dortmundi Borussia jäi koduväljakul avapoolajal Milano Interi vastu 0 : 2 kaotusseisu, kuid Achraf Akimi kaks väravat ja Julian Brandti üks tabamus kallutasid kaalukausi siiski sakslaste kasuks.

Valencia – Lille 4 : 1

Alagruppidest pääsevad edasi kaks paremat, kolmanda koha tiim jätkab euroseiklust Euroopa liigas.