Matthias Tass palliga. Foto: Maddie MeyerAFP
6. november 2019, 08:27

VIDEO | Eestlased alustasid ookeani taga võidukalt: Matthias Tass tegi mitmekülgse partii, debütant sai kohe püssi paukuma

Eile õhtul ja täna varahommikul peeti USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA tugevaima divisjoni esimesed matšid. Platsile tulid ka kolm eestlast, kes kõik võidurõõmu tundsid.

Matthias Tassi kodumeeskonda Saint Mary´s ennustati erinevates hooajaeelsetes ennustuses 20 parema sekka. Teekonda tipu suunas alustati napi võiduga, lisaaja järel alistati Wisconsin 65:63.

Algviisikus platsile saanud Tass teenis 26 minutit, visates selle ajaga viis punkti (kahesed 6st 2, vabavisked 2st 1), hankis 10 lauapalli ning jagas neli resultatiivset söötu.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco alustas aga tõelise jõudemonstratsiooniga, Sonoma State alistati koguni 101:50.

Eelmisel hooajal keskmiselt kõigest seitse minutit mänguaega aega teeninud Jurkatamm pääses platsile 12 minutiks. Ta viskas selle ajaga kaks punkti (kahesed 1st 1, kolmesed 1st 0) ning noppis kolm lauapalli.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss teenis samuti kindla võidu, Delta State´ist saadi jagu 90:71. Töö tehti ära avapoolajaga, kus oldi vastastest paremad 20 punktiga.

Debütant Konontšuk pääses kohe algviisikusse ning kasutas võimaluse hästi ära. Ta oli platsil 28 minutit, viskas 13 punkti (kahesed 4st 3, kolmesed 1st 1, vabavisked 4st 4) ning hankis neli lauapalli.

Ühtekokku mängib tänavu NCAA tugevaimas divisjonis rekordiliselt viis eestlast. Platsile pidanuks tulema ka Marten Maide, kuid tema hooajale tõmbas kriipsu peale vigastus. Maik-Kalev Kotsari koduülikool South Carolina ning Carols Jürgensi alma mater Oral Roberts peavad avamatši neljapäeva varahommikul.