Lionel Messi.Foto: Reuters/Scanpix
10. november 2019, 08:45

VIDEO | Imelise kübaratriki teinud Messi kordas Ronaldo rekordit ja tõstis Barcelona liidriks (2)

FC Barcelona sai eile hilisõhtul peetud kohtumises kindla 4:1 võidu Celta Vigo üle ja tõusis Hispaania meistriliigas liidriks. Mängu kangelaseks kerkis ei keegi muu kui Lionel Messi, kes kübaratrikiga Cristiano Ronaldo rekordit kordas.

Nimelt oli Kataloonia klubi talismani jaoks tegu 34. mänguga Hispaania liigas, mil ta vähemalt kolm tabamust lüüa suutis. Sama on suutnud Ronaldo, kes aastatel 2009-2018 Madridi Realis mängis. Portugallasel kulus tähise saavutamiseks üheksa hooaega, Messi alustas tänavu oma 16. aastat Barcelona põhimeeeskonnas.

Seejuures sündis eile neli väravat standardolukordadest. 23. minutil realiseeris Argentina pallivõlur penalti, viies Barcelona ette. Enne poolajapausi tegi Messi trahvikasti lähistel vea, kinkides vastastele heast positsioonist karistuslöögi. Lucas Ozala kasutas võimaluse ära, virutades palli eesmise posti kõrvale. Vaheajale läks tiitlikaitsja siiski eduseisus, sest Messi suutis teenitud karistuslöögist nahkkera ristnurka keerutada.

Teise poolaja alguses oli taas karistuslöögist täpne Messi, viies Barcelona kahe tabamusega ette. 85. minutil sai veel jala valgeks Sergio Busquets, kokkuvõttes teenisid katalaanid veenva võidu.

12 kohtumise järel on Barcelonal koos 25 silma, millega juhitakse liigat. Sama palju punkte on koos Realil, kelle kahjuks räägib kehvem väravate vahe. Kolmandat kohta hoiab mängu enam pidanud Real Sociedad, neljas on Madridi Atletico. El Clasico - matš Reali ja Barcelona vahel - oleks pidanud toimuma 26. oktoobril, kuid otsustati Kataloonias toimunud protestide tõttu tõsta 18. detsembrile.