Peaosas Norman ReedusFoto: Kojima Productions
Level1.ee 13. november 2019 11:23
Me kõik teame seda lugu. Legendaarne mänguarendaja Hideo Kojima ja Konami läksid tülli, mees võttis oma märsikepikese ja läks aia tagant rohelisemat rohtu otsima. Seejärel pani ta püsti enda mängustuudio ning asus kibedasti tööd tegema veidruse kallal, millega õrritas meid järgmised kolm aastat – „Death Stranding“.

Teos haaras tähelepanu esimesest hetkest alates. Alasti Norman Reedus surnud vaalu täis rannas beebit hoidmas. Kurjakuulutavad kehad taevas hõljumas. Mustad jäljed liival. „Mis kurat see on?“ ilmed mängurite nägudel. Aastate jooksul teatas Kojima, et „Death Stranding tutvustab maailmale uut žanrit. See on ühendamise mäng. Loodetavasti saate peale mängimist aimu, kuivõrd oluline on teiste inimestega sidemeid luua.“ Suured sõnad.

Nüüd on mäng lõpuks ometi meieni jõudnud. Sõrmed on puldil nuppe vajutanud ning virtuaalne Norman Reedus ekraanil selle tulemusena erinevaid tegevusi sooritanud ja ma pean nentima… et ma ei näe seda. Ma ei mõika uut žanrit, ei tunneta revolutsiooni. Täiesti võimalik, et seda ei pidanudki tulema. Võibolla me lihtsalt kujutasime selle tulekut ette. Tõenäoliselt mõtlesime „Death Stranding“ suuremaks, kui see tegelikult on.

Loe täispikka arvustust Level1.ee portaalis!