WRC

Toyota president usub, et rallitiim võiks Tänaku lahkumise järel veelgi tugevamaks saada (15)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 14. november 2019 08:11
Akio Toyoda. Foto: KIYOSHI OTA/EPA
Autoralli MM-sari lõppes Austraalia metsapõlengute tõttu enneaegselt, mis tähendab, et kõik sai selgeks Kataloonias. Individuaalse tiitli võitis Toyotaga kihutav Ott Tänak, võistkondlik esikoht läks Hyundaile. Toyota president Akio Toyoda soovib aga kõiki trofeesid. 

Austraalias olnuks tiimide arvestuses veel teoreetiline võimalus, et Toyota sekkub tiitliheitlusesse, kuid Hyundai teenis karika pigem teenitult. Nad hoidsid liidrikohta suurema osa hooajast, lõpuks jäi edu 18 punkti.

"Alustuseks tahaksin avaldada sügavat toetust neile, kes on Austraalia metsapõlengutest mõjutatud. Lisaks saadan kõik head soovid tuletõrjujatele ja päästjatele, kes näevad ränka vaeva, et olukord kontrolli alla saada," seisab Toyoda pressiteates. 

President jätkab sportlikumal noodil: "Pärast sõitja ja kaardilugeja MM-tiitli kindlustamist Kataloonias, soovisime Austraalias võidelda ka võistkondliku esikoha eest. Kahjuks polnud see kohutavate sündmuste tõttu võimalik. Sellele vaatama tahaksin tänada kõiki tiimi liikmeid. Tegime väga tugeva ja eduka hooaja."  

Kuigi Tänak lahkub Toyotast ja liitub Hyundaiga, siis Toyoda unistab suurelt. "Sean järgmiseks aastaks eesmärgi: 2020 tähistame Jaapanis (hooaja viimane etapp - toim) kõiki tiitleid. Nii et jätkame ühist võitlust ka tuleval aastal," teatab ta ambitsioonikalt. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee