Ukraina koondislased väravat tähistamas. Pilt on illustratiivne.Foto: SERGEI SUPINSKY
14. november 2019, 20:51

VALUS! Tublile tulemusele lähedal olnud Eesti jalgpallikoondis kaotas üleminuti rikošetist (1)

Eesti meeste jalgpallikoondis kaotas maavõistlusmängus järgmise aasta EMiks pääsme lunastanud väga tugevale Ukrainale 0 : 1.

Tõele au andes domineeris Ukraina tervet kohtumist, vaid teise poolaja esimeses faasis oli Eestil kuni paariminutiline võimekus palli hästi hoida ja seda tarmukalt sööta.

Kohtumise parimaks mängijaks tõusis Eesti väravavaht Matvei Igonen. Ta tegi mitu väga head tõrjet: neljandal minutil lükkas ta üle lati Artjom Besjedini mõne meetri pealt tehtud pealöögi, umbes veerand tundi enne lõppu sai Flora esikinnas näpud vahele pallile, mis liikus Eesti keskkaitsja Nikita Baranovi peanupust ohtlikult värava suunas.

Paar võimalust sai ka Eesti. Avapoolaja lõpus andis Henri Anier palli karistusalas hästi Frank Liivakule, kuid viimane kaotas tasakaalu ega suutnud pallile pihtagi saada. Teisel poolajal virutas väravale peale Sergei Zenjov, kuid tema kaarpall lendas üle värava. Eesti tegi Ukraina kindlusele kaks lööki – ühe sai enda nimele Zenjov, teise vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev.

Kohtumise ainsa värava eest hoolitses teisel üleminutil Roman Bezus, kelle karistuslöök lendas Sergei Zenjovi pearikošetist Igoneni selja taha.

Eesti vutikoondist saab uuesti aktsioonis näha tuleval teisipäeval, mil peetakse Amsterdamis Hollandiga EM-valiksarja viimane kohtumine. Matš algab kell 21.45.