Jalgpallikoondise peatreener Voolaid: mul pole võimast ja kogenud keskvälja kuskilt õhust võtta (1)

Henry Lääne, 14. november 2019, 22:53
Karel Voolaid.Foto: Martin Ahven
Eesti jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitja Karel Voolaid sõnas pärast 0 : 1 kaotust Ukrainale, et jäi rahvusesinduse mõistes roheliste mängijate tegutsemisega rahule.

Nii nagu juhendaja kohtumise eel lubas, saatis ta algkoosseisus platsile mitu nooremat pallurit. Näiteks said poolkaitsja Vladislav Kreida ja väravavaht Matvei Igonen kirjas kolmanda mängu koondises, keskkaitsja Märten Kuusk teise.

Voolaid nõustus, et mängu poolajad oli kahe erineva näoga. "Eks sellises paljudele võimaluse andmise mängus, kus noored on veel A-koondise staatusega kohanemas, ei toimi iga kooslus alati kõige paremini. Sinna palliga mäng esimesel poolajal läkski.

Kaitseülesannetega, millega treeningutel tegelesime, olin rahul. Avapoolaja lõpus läksime julgemaks, aga oli näha, et see ei tule veel naturaalselt – mängijaid tuleb julgustada."

Teisel poolajal oli Eesti rohkem matšis sees, ehkki ohjad olid endiselt väga selgelt Ukraina käes. Tõsi, ka vastased tegid rohkelt vangerdusi ja katsetasid erinevaid mehi, mis häiris selgelt nende rütmi. Meie mehed teiseks poolajaks suuri taktikalisi muutusi ei teinud.

Oma pitseri võis Eesti esitusele jätta ka tõik, et keskvälja moodustasid Kreida, Mihkel Ainsalu ja Mattias Käit, kellest ainult viimane peaks end koondises tundma nagu kala vees. "Kui keskväli on võimas ja kogenud, rullub lahti palju positiivseid asju. Mul pole midagi sellist aga kuskilt õhust võtta. Vlad ja Mihkel pole praegu kuskil Euroopa tippklubis ning tausta arvestades jään nendega kindlasti rahule," rääkis Voolaid.

Eesti treenerid vaatasid enne kohtumist Ukraina mänge, kus nende vastaseks olid meie masti koondised. Videote ja Maarjamaa rahvusesinduse praegust seisu vaadates sai selgeks, et liigne bravuurikus võib valusalt kätte maksta.

"Me pole harjunud kogu aeg riskima ja kõrgelt pressima. Tahtsime harjutada, kuidas mängida oma taset arvestades selliselt, et vastast kontrolli all hoida. Peame õppima kompaktsetest kaitseliinidest rünnakule välja tulemist loogiliste käikude kaudu. See on minu ambitsioon, et me ükskord nii kaugele jõuaksime," selgitas ta.

Järgmisel teisipäeval lõpetab Eesti EM-valiksarja võõrsil Hollandi vastu. Paljud põhimehed said tänu sellele Ukraina vastu puhkust. "Tahtsin, et täna saaksid nooremad ja vähemkogenumad pallurid võimalikult pikalt mängida. Nii näeb, kas ja kui hästi kellegi keha vastu peab.

Sellisel aastaajal peame väga hästi valima, kui palju kellelegi minuteid jagame, et jaksaksime ühe nädala jooksul kaks kohtumist teha. Eriti, kui on vaja jaksu palju joosta, mis Hollandi vastu kindlasti juhtub."

Poolajapausil vahetas Voolaid välja paremkaitsja Gert Kamsi, kes sai puusale liiga. Juhendaja sõnul võib probleem esmadiagnoosi põhjal olla tõsine, kuid hommik on õhtust targem.

Mis Eesti – Ukraina mängus juhtus, loe SIIT.