Maik-Kalev Kotsari (nr 21) kaitsemängu stiilinäide.Foto: South Carolina Men's Basketball
16. november 2019, 09:31

VIDEO | Rekordmängus tiimi võidule aidanud Kotsar sai võitluse ja küpsuse eest kiita (2)

USA korvpalli tugevaimas üliõpilasliigas NCAA teenis Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina kindla 90 : 63 võidu Cleveland State´i üle.

South Carolina otsustas matši saatuse teise poolajaga, mis võideti koguni 45 : 23. "Saime aru, et niisama ei tule midagi kätte. Peatreener Frank Martin rõhutas, et peame endast maksimumi välja pigistama," selgitas Kotsar matšijärgsel pressikonverentsil edu võtit.

Eestlase arvele jäi 25 minutiga viis punkti. Küll aga noppis Kotsar 12 lauapalli, mis tähistas NCAAs tema isiklikku tippmarki. Lisaks sai korvialune mürakas kiita kõva võitluse eest.

"Mu jumal. Maik Kotsarist kõvemini pingutavat meest täna platsil pole," säutsuti Twitteris.

"Maik Kotsar mängib viimase aasta mehele kohasel. Naudin seda," kirjutas järgmine.

"Tundub nagu Maik Kotsar oleks juba üle seitsme aasta võistkonda kuulunud," lisas üks.

Viimast ehk neljandat ülikoolihooaega alustanud Kotsar ütles Õhtulehele, et tahab tänavu rohkem liidrirolli kanda ning rünnakul agressiivsem olla. Lisaks oli ta soov igas statistilises näitas edasi minna.

Seni peetud kolmes mängus on Kotsar visanud keskmiselt 20 minutiga visanud 4,3 punkti ja hankinud 5,6 lauapalli.