Andres Oper hetk enne, kui sahiseb Hollandi võrk.Foto: JAREK JÕEPERA
16. november 2019, 18:53

VIDEOD | Operi ja Vassiljevi sõud, mis süstivad teisipäevaks optimismi (2)

Eesti jalgpalli lähiajaloos mängib Holland suurt rolli. Teisipäeval kohtuvad kaks meeskonda Amsterdamis ja sel puhul meenutame kaht jalgpallipäeva, mis Eesti vutisõpradesse alati veidi optimismi lisavad.

2001. aasta 2. juuni. Eesti läks Hollandi vastu 65. minutil Andres Operi tabamusest juhtima. Veel 83. minutil juhtisime 2 : 1 (eestlaste teise värava lõi Indrek Zelinski, Oper andis söödu), kuid seejärel viigistas Ruud van Nistelrooy seisu. Viik oli lähedal, kuid kohtumise üleminutitel tegid skoori Patrick Kluivert ja van Nistlerooy... 4 : 2 võit Hollandile.

2013. aasta 6. septmeber. Arjen Robben viis külalised kiirelt juhtima, kuid Konstantin Vassiljev vastas 18. ja 57. minuti iluväravatega. Lõpuks tõi Hollandile 2 : 2 viigi Robin van Persie neljanda üleminuti penalti.