Ujumine

12aastane imelaps Jefimova jätkab rekordisajuga 

Ohtuleht.ee, 16. november 2019, 20:36
Eneli Jefimova.Foto: Erki Pärnaku
15.-17. novembrini toimuvate Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistluste teisel päeval uuendasid Eesti vanuseklasside rekordeid ja tippmarke Eneli Jefimova, Jorven Nopponen ja Garanti noormehed.

Hommikuses võistlusosa püstitasid Garanti noormehed uue Eesti noorte rekordi 4 x 100 m kombineeritud teateujumises ajaga 3.51,41. Võistkonnas ujusid Maksim Minajev, Alan Gritsõk, Dmitri Astrelin ja Erik Lihhats.

12aastane Eneli Jefimova püstitas uue Eesti noorte ja juunioride rekordid 200 m rinnuliujumises ajaga 2.30,34. Varasem rekord ajaga 2.31,03 oli samuti Jefimova nimel ning ujutud novembri alguses.

Jorven Nopponen uuendas 200 m rinnuliujumises Karl Mattias Milki nimele kuulunud Eesti poiste tippmarki. Uueks 14-aastaste poiste tippmargiks on Jorveni ujutud aeg 2.23,56. Varasem tippmark ajaga 2.25,60 oli ujutud sellel aastal.

Teise võistluspäeva alade võitjad noorte vanuseklassis:

  • Tüdrukud 100 m vabalt: Karolin Victoria Kotsar ajaga 59,32 (Audentese SK)
  • Poisid 100 m vabalt: Daniil Drozdov ajaga 52,45 (SK Garant)
  • Tüdrukud 50 m selili: Kertu Kann ajaga 30,52 (UK Briis)
  • Poisid 50 m selili: Alan Smok ajaga 27,43 (SK Garant)
  • Tüdrukud 200 m rinnuli: Eneli Jefimova uue Eesti noorte ja juunioride rekordiga 2.30,34 (Kalevi Ujumiskool)
  • Poisid 200 m rinnuli: Ralf Roose ajaga 2.19,91 (Tartu UK)
  • Tüdrukud 200 m liblikat: Polina Timofejeva ajaga 2.23,58 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 200 m liblikat: Konrad Aleksander Sepp ajaga 2.10,02 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 1500 m vabalt: Georg Filippov ajaga 16.25,20 (Kalevi Ujumiskool)
  • Tüdrukud 100 m kompleksi: Eneli Jefimova ajaga 1.04,61 (Kalevi Ujumiskool)
  • Poisid 100 m kompleksi: Daniil Drozdov ajaga 58,74 (SK Garant)

Teise võistluspäeva alade võitjad juunioride vanuseklassis:

  • Neiud 100 m vabalt: Helena Heinlo ajaga 57,28 (Ujumise SK)
  • Noormehed 100 m vabalt: Demid Solodov ajaga 24,55 (SK Garant)
  • Neiud 50 m selili: Laura-Liis Valdmaa ajaga 29,01 (Tartu UK)
  • Noormehed 50 m selili: Maksim Minajev ajaga 26,30 (SK Garant)
  • Neiud 200 m rinnuli: Marie Toompuu ajaga 2.39,39 (Kalevi Ujumiskool)
  • Noormehed 200 m rinnuli: Nikita Pisarenko ajaga 2.16,17 (Kalevi Ujumiskool)
  • Neiud 200 m liblikat: Brita Rannamets ajaga 2.27,73 (Ujumise SK)
  • Noormehed 200 m liblikat: Kaspar Helde ajaga 2.07,41 (TOP)
  • Noormehed 1500 m vabalt: Toomas Tanel Tammer ajaga 15.54,41 (Tartu UK)
  • Neiud 100 m kompleksi: Marie Toompuu ajaga 1.06,29 (Kalevi Ujumiskool)
  • Noormehed 100 m kompleksi: Demid Solodov ajaga 57,40 (SK Garant)

Neiude 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 4.35,85 ja juunioride arvestuses Ujumise Spordiklubi ajaga 4.29,96.

Noormeeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Garant ajaga 4.00,92 ja juunioride arvestuses olid samuti kiireimad Garanti noormehed varem mainitud uue Eesti noorte rekordiga 3.51,41.

Neiude 4 x 100 m vabalt teateujumise võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 4.02,13 ja juunioride arvestuses Ujumise Spordiklubi ajaga 4.00,07.

Noormeeste 4 x 100 m vabalt teateujumise võitis noorte arvestuses TOPi ujumisklubi ajaga 3.38,89 ja juunioride arvestuses Spordiklubi Garant ajaga 3.30,32.

Samal teemal

24. oktoober 2019, 22:21
Imelaps Eneli Jefimova – Eesti ujumise kuldkala
19. oktoober 2019, 14:26
TUBLI: 12aastane ujumistalent püstitas Eesti rekordi!
24. november 2018, 21:45
Ujujad on hoos: noorte meistrivõistlustel püstitati mitu rekordit
21. detsember 2017, 22:27
10aastaselt poodiumil! Kas uus Eesti kuldkala?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee