Sebastian Vettel (vasakul) ja Charles LeclercFoto: Kuvatõmmis / Twitter@SercanH_1905
Vormel 1
17. november 2019, 20:51

Sündmusterohke Brasiilia GP võitis Verstappen, Vettel ja Leclerc rammisid teineteist välja! (9)

Täna toimunud vormel 1 hooaja eelviimase etapina kavas olnud Brasiilia GP võitis Max Verstappen. Red Bulli piloot tõusis üldarvestuses kolmandaks, tema lähirivaalid tegid aga lõpu eel omavahel avarii ning finšisse ei jõudnudki.

Sündmusi jagus veelgi: eelviimasel ringil põrkas juba MM-tiitli kindlustanud Hamilton kokku Alex Alboniga, kes oli teel oma esimese poodiumi suunas. Kui britt ise suutis lõpuni sõita, siis Red Bulli teine piloot, keda ta rammis, oli sunnitud katkestama. Lõpuks saavutas teise koha Red Bullis Alboni jaoks ruumi teinud Pierre Gasly, kes esmakordselt poodiumikohal lõpetas.

Hamilton, kes kolmandana lõpetas, otsustati pärast diskvalifitseerida, mis tõstis poodiumi madalaimale astmele Carlos Sainzi.

Video Vetteli ja Leclerci kokkupõrkest:

Enne sõitu:

MM-tiitli on juba kindlustanud Briti sõitja Lewis Hamilton, kellele on tegu kolmanda järjestikuse korraga maailmameistriks tulla. Üldarvestuses on teisel kohal tšempioni meeskonnakaaslane Valtteri Bottas (Mercedes), kes lõpetab tänavuse hooaja hõbedaga.

Tihedam võitlus käib aga järgmiste kohtade nimel: kolmandat positsiooni hoiab hetkel Ferrari piloot Charles Leclerc, kes edestab Verstappenit ja tiimikaaslast Vettelit vastavalt 14 ja 19 silmaga.

Kvalifikatsioonist:

Vormel 1 Brasiilia GP kvalifikatsiooni võitis Max Verstappen, kes edestas 0,123 sekundiga Sebastian Vettelit.

Verstappeni oli senise karjääri jooksul võitnud vaid ühe kvalifikatsiooni. Täna alistas 22aastane noormees aga kõik kollegid, näiteks maailmameister Lewis Hamilton kaotas talle 0,191 sekundiga.

„Mu auto lausa lendas, nautisin sõitmist. Oleme rahul ja püüan homme töö lõpuni viia,“ teatas hollandlane pärast kvalfikatsiooni.

21:03

Esikolmik:

20:52
20:50

Brasiilia GP võidab Verstappen! Teiseks tuleb Toro Rosso piloot Pierrre Gasly ja kolmandana lõpetas eelviimasel ringil Alboniga kokku põrganud Hamilton.

20:48
20:46

70/71: Hamilton ja Albon põrkasid kokku!

20:45
20:44

See tähendab nüüd, et Verstappen tõuseb võidu korral üldarvestuses kolmandaks, möödudes Leclercist ja suurendades edu Ferraride ees!

20:42

66/71: Ferrarid põrkavad kokku! Esmalt möödub Leclerc Vettelist, seejärel võidab sakslane koha tagasi, kuid riivab monacolase masinat, lõpuks peavad mõlemad sõidu lõpetama!

20:37

Meenutus Verstappeni möödumisest:

20:37

64/71: Vettel möödus Albonist, tõustes kolmandaks. Verstappen, kel all värsked rehvid, edestab Hamiltoni 3,6 sekundiga.

20:34

61/71: kümme ringi enne lõppu juhib Verstappen, teisel kohal on Hamilton. Neile järgnevad Albon, Vettel ja Leclerc.

20:32

60/71: Verstappen möödus Hamiltonist, kes vahepeal juhtis, ja asus ise liidrikohale! Britt proovis küll kohe kohta tagasi võita, kuid peab hetkel teise positsiooniga leppima

20:23
20:20

53/71: Bottas katkestab! Soomlase masin kaotas jõu ning Mercedese piloot ei saa kihutamist jätkata. Rajale tuleb turvaauto.

20:18

51/71: 1. Verstappen, 2. Hamilton, 3. Vettel, 4. Leclerc, 5. Bottas. Äsja kolmandal kohal paiknenud Albon siirdus boksi ja langes kuuendaks.

20:10
19:53
19:52

31/71: liidriks on tõusnud Verstappen, teisel kohal on Hamilton, kolmandal Vettel.