WRC

Põnev! Soomlane on lepingule lähedal, kuid ralliturul valitseb endiselt kaos (2)

Ohtuleht.ee, 17. november 2019 11:48
Teemu Suninen.Foto: AFP/Scanpix
Rallimaailmas valitseb korralik segadus, sest väga tõsised spekulatsioonid viitavad, et Citreoni tehasetiim lahkub MM-sarjast. Sõitjate turg oli ka varasemalt segane, kuid prantslaste loobumine lööks kaardid veel rohkem sassi.

Toyota pole seni ametlikult avaldanud ühegi sõitja nime. Küll aga olevat neil väidetavalt leping sõlmitud noore Kalle Rovanperäga. Tühjade pihkusega on praeguse seisuga ka M-Sport, kelle boss Richard Millener andis intervjuus Rallit.fi-le väikese vihje: „Loodame, et jätkame koos Teemuga, kuid me pole veel valmis sõitjate nimekirja avalikustama.“

Samal teemal

Seega võib eeldada, et Millener on lähedal lepingule Teemu Sunineniga. Ja see ongi peaaegu kogu poolametlik info, mis on nende kahe tiimi kohta teada.

Lisaks on Toyotast kuulda, et huvi tuntakse Elfyn Evansi ja Sebastien Ogier' vastu. Oma võimalust jahivad ka Kris Meeke ja Jari-Matti Latavala. M-Sporti seostatakse teiste seas ka Hayden Paddoni ja Craig Breeniga. Kui Citroen peakski rallimaailmast kaduma, jääb ripakule ka Esapekka Lappi. Häid sõitjaid on tunduvalt rohkem, kui M-Spordis ja Toyotas kohti.

Ainsana on peaaegu komplekteeritud Hyundai, kus järgmisel aastal löövad kaasa Ott Tänak, Thierry Neuville, Sebasitien Loeb ja Dani Sordo. Lõuna-Korea tiimil on üheks ralliks veel üks sõitjakoht täitmata.

Praeguse seisuga näevad MM-sarja tiimide koosseisud välja järgmised:

Hyundai:

  • Ott Tänak ja Martin Järveoja
  • Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul
  • Dani Sordo ja Carlos del Barrio (leping seitsmeks ralliks)
  • Sebasiten Loeb ja Daniel Elena (leping kuueks ralliks)

Citroen*:

  • Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia
  • Esapekka Lappi ja Janne Ferm

M-Sport:

  • -

Toyota:

  • -

*Citroen võib MM-sarjast juba sel talvel lahkuda. Ametlikku infot selle kohta siiski veel pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee