Kristjan Tamm.Foto: IGOR PISSAREV/tennis.ee
17. november 2019, 15:35

VAHVA! Noor Eesti tennisist võitis Tuneesias karjääri esimese ITFi turniiri

21aastane tennisist Kristjan Tamm (ATP 864.) tegi Tuneesias elu parima võistluse ja võitis karjääri esimese ITFi 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri.

Tamme esimeseks vastaseks oli 19aastane venelane Jegor Noskin (ATP 998.), kes pääses põhitabelisse kvalifikatsioonist, Tamm võitis lõpuks 7:6(5), 6:2. Teise ringis kohtus eestlane kolmanda asetusega 23aastase Ivan Davõdoviga (ATP 691.) ja võitis veenvalt 6:1, 6:4.

Veerandfinaalis kulus Tammel kaks tundi, et jagu saada seitsmenda asetusega 21aastasest hispaanlasest Benjamin Winter Lopezist (ATP 753.). Poolfinaalis 24aastase itaallase Daniele Capecchi (ATP 740.) vastu kaotas Tamm esimese seti 0:6, kuid tõi mängu pöörde ja võitis järgmised 6:3, 6:2.

Pühapäevases finaalis oli vastaseks 20aastane itaallane Andrea Guerrieri (ATP 875.). Tamm asus esimeses setis 3:0 juhtima, kuid lasi viigistada. Seti lõpu mängis eestlane taas hästi, ta murdis kaheksandas geimis vastase pallingu ja võitis oma servigeimi kuivalt, tasuks 6:3 setivõit. Teises setis läks Tamm 4:0 ette ja võitis seti 6:1.

Tund ja 14 minutit kestnud kohtumises lõi Tamm kuus serviässa ja ei teinud ühtegi topeltviga, esimeselt servilt võitis punkti 79% juhtudest. Guerrieril olid need näitajad null ässa, kuus topeltviga ja 49%.

Turniirivõit lisab Tamme kontole 10 ATP punkti ja sellega peaks ta tõusma maailma edetabelis umbes 730.-740. kohale.