Cristiano Ronaldo väravat tähistamas.Foto: AFP/Scanpix
17. november 2019, 18:46

Pisike Luksemburg valmistas portugallastele raskusi, Ronaldo jõudis ülivõimsale saavutusele lähemale

Tänasega saab nii mõnegi rahvusmeeskonna jaoks selgeks, kas neil on asja järgmisel aastal toimuvatele Euroopa jalgpalli meistrivõistlustele. Raske võiduga tagas finaalturniirile pääsu Portugal, kes alistas tulemusega 2:0 Luksemburgi. Võitjate teise värava lõi Cristiano Ronaldo, kes tõusis nüüd vägeva saavutuse lävele.

Portugallased viis 39. minutil juhtima Bruno Fernandes, kes sai Bernardo Silvalt täpse söödu ning virutas nahkkera eesmise posti kõrvale. Luksemburgil oli teisel poolajal hea võimalus viigistada, kui Ricardo Pereira jättis vabaks Lissabonis sündinud Gerson Rodriguese. Paraku lendas poolkaitsja löögiüritus üle värava.

Viis minutit enne normaalaja lõppu sai oma tabamuse kirja Ronaldo, kellele ei valmistanud raskusi väravajoonele sattunud mänguvahendi võrku sahistamine. Viiekordne maailma parim mängija on nüüd Portugali eest kirja saanud 99 väravat. Kõigi aegade rekordit hoiab enda käes Ali Daei, kes Iraani eest tervelt 109 korral jala valgeks sai.

Luksemburg tegi külaliste jaoks elu nii raskeks kui võimalik. Küll hüüdsid fännid Ronaldo igipõlise rivaali Lionel Messi nime, küll jõudsid portugallased tutvuda kehvas seisus väljakuga.

Seejuures oli Portugalile oluline kohtumine võita. Nimelt mängis samal ajal juba grupivõidu kindlustanud Ukraina kolmandal kohal paikneva Serbiaga. Oleksid kahel korral juhtima pääsenud serblased kodupubliku rõõmuks võitnud ja portugallased poleks samal ajal viigist enamat suutnud, pääsenuks EMile hoopis Serbia.

Kuna Luksemburg sai siiski alistatud, sõidavad 12 riigis toimuvale finaalturniirile Ukraina järel portugallased. Napilt jääb kõrvale Serbia, tabeli viimasena lõpetas kaheksa mänguga üheainsa viigipunkti kogunud Leedu.

Pisut võivad leedulased leida lohutust täna toimunud sõpruskohtumises, kus üheksakraadises Vilniuse soojuses tervitati uusmeremaalasi, kes alistati tulemusega 1:0.