Jalgpall

FOTOD | Tohoh! Welco jalgpalliväljak kerkib kohe Eesti Rahva Muuseumi kõrvale (11)

Toimetas Kaarel Täll, 18. november 2019 11:16
Welco jalgpallipark valmib juba järgmisel aastal. Foto: Tartu JK Welco pressiteenistus
Tulihingeliste fännide poolest tuntud Welco jalgpalliklubi rajab Tartusse jalgpallipargi. Möödunud nädala lõpus esitleti Eesti Rahva Muuseumi kõrvale kerkiva spordiväljakute kompleksi planeeringut avalikkusele.

Staadioniprojekti juht Mart Raamat rõõmustas, et viimaks on klubi oma kodu rajamisega algust tehtud. Ta lisas, et jalgpallipargi rajamisel pööratakse palju tähelepanu keskkonnasäästule.

„Paneme nii staadioni rajamisel kui ka hilisemal opereerimisel suurt rõhku sellele, et minimeerida ja kompenseerida staadioniga kaasnevat kasvuhoonegaaside heite- ja jäätmeteket. Loodame, et meie roheline visioon saab eeskujuks teiste sarnaste staadionite rajamisel,“ rääkis Raamat. Näiteks hakkab kompleksis paiknema kaks päikeseelektrijaama, mida klubi tulevikuplaanide kohaselt hakkab toetama ka energiasalvestuslahendus ning isegi mahepõllundusala.

Raadi rohelisse jalgpalliparki valmivad nii kunstmuruväljak kui tribüüniga staadionioone ning rõhutamaks puidu kui keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali kasutamise tähtsust, on arhitekt Andres Lunge poolt kavandatud staadionihoone juures planeeritud kasutada peaasjalikult just kohalikke puitmaterjale.

Raamat sõnas, et ehitusega alustatakse juba lähiajal: „Staadionil alustame kaevetöödega juba järgmisel nädalal ja kõigega plaanime valmis saada 2020. aasta juunikuus.“ Järgmisel aastal on JK Welcol plaanis jalgpallipargi rajamisega seotud kulutuste katmiseks käivitada ka ühisrahastuskampaania

„Kindlasti tahame ehitustegevuse rahastamisel kaasata ka kogukonda ning plaanime ühisrahastuskampaaniat 2020. aasta talvekuudel,“ vaatas Raamat tulevikku.

Welco fännid on kuulsad üle Eesti! Foto: Anni Õnneleid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee