Spordivaria

Olümpiakomitee jagas MMil säranud medalivõitjate vahel laiali enam kui 100 000 eurot 

Ohtuleht.ee, 18. november 2019 12:25
Magnus Kirt.Foto: SIPA/Scanpix
Eesti Olümpiakomitee premeerib maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud kergejõustiklasi Magnus Kirti ja Maicel Uibot kumbagi 20 000 euroga ning pronksmedali võitnud maadlejaid Heiki Nabit ja Epp Mäed 15 000 euroga. Samuti saavad preemiat sportlaste treenerid. Kokku moodustavad nelja medali eest makstavad preemiad 105 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas medalivõitjatele südamlikku tänu. „Rõõm ja uhkus, mida meie sportlased eestimaalaste südametes sütitasid, ja tähelepanu, mida nende eneseületused tõid maailmas Eestile, on hindamatu. Tänan teid ja tunneme teie üle uhkust,“ lausus Sõõrumaa.

Oktoobris Kataris Dohas peetud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võitsid Eesti sportlased kaks hõbemedalit – Magnus Kirt odaviskes ja Maicel Uibo kümnevõistluses. MM-i hõbemedal toob sportlastele seega 20 000 eurose preemia. Kirdi treenerid Marek Vister ja Indrek Tustit ning Uibo treenerid Petros Kyprianou ja Lance Brauman teenivad igaüks 5000-eurose preemia.

Septembris Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis toimunud maadluse maailmameistrivõistlustelt naasid eestlased kahe pronksmedaliga – Heiki Nabi kreeka-rooma maadluses ning Epp Mäe naistemaadluses. Mõlemad sportlased teenivad medali eest 15 000 eurose preemia. Nabi treenerid Igor Bugay ja Levi Earl saavad preemiat vastavalt 4500 eurot ja 3000 eurot, Mäe treenerid Ahto Raska ja Maksim Molonov kumbki 3750 eurot.

Tänavu on Eesti sportlased ja nende treenerid teeninud rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitude eest preemiat kokku tänavu juba 195 000 eurot. Aasta esimesel poolel premeeris EOK freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks tulnud Kelly Sildarut 40 000 euroga ja tema treener Tõnis Sildarut 20 000 euroga ning juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja Big Airis võidetud kuldmedalite eest kokku 20 000 euroga ja treenerit 10 000 euroga.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee