Vormel 1

Vettel peab pärast Leclerciga kokkupõrkamist Ferrari ja suure palgatšeki nimel tõsiselt võitlema 

Ohtuleht.ee, 18. november 2019 19:37
Sebastian Vettel pärast õnnetust.Foto: AFP/Scanpix
Pärast eilset kokkupõrget meeskonnakaaslase Charles Leclerciga on Sebastian Vettel sattunud Ferraris tõelise tule alla. Usutavasti peab sakslane asuma suure palgatšeki ning oma koha pärast tiimis võitlema.

Mõlemad piloodid pidid pärast õnnetust tiimi bossidele aru andma, mis viis ringi enne lõppu juhtus. Kuigi pealik Mattia Binotto pole intsidenti eriti kommenteerinud, siis tundub ikkagi, et Vetteli päevad meeskonnas on loetud.

Esmalt tegi 32aastase sakslase maatasa Itaalia meedia, seejärel andsid Ferrari fännid teada, et ei soovi Vettelit enam oma tiimis näha.

Samal teemal

Senisest lepingust on Vettelil alles veel üks hooaeg. Sakslase aastapalk ulatub 35 miljoni euroni. Kuid erinevad allikad viitavad, et neljakordne maailmameister pole pärast Leclerci palkamist Ferraris rahul ning sealse eluga isegi pettunud.

Viimasel ajal on tõesti suurema tunnustuse osaliseks saanud 22aastane Monacolane, kes tänavu kaks etappi on võitnud ja hoiab üldarvestuses hetkel neljandat kohta. Ohtralt jagus Leclercile kiidusõnu Ferrari nõukogu esimehel John Elkannil, kes oli vaimustuses noore piloodi triumfist Itaalia GP-l.

Tiim polnud kodumaa pinnal võidurõõmu tunda saanud 2010. aastast saati. Vetteli sõit samal etapil ebaõnnestus aga täielikult: sakslane lõpetas 13. kohal.

Binotto sõnas, et otsustab, mis asjaosalistest pärast kokkupõrget saab siis, kui on saanud täieliku ülevaate Brasiilias juhtunust. Siiski mainis pealik, et vedas, et see leidis aset hooaja lõpus, kui tiitlit enam kaalul pole. Nüüd on võimalik Ferraril koostada vastav reeglistik, et selliseid olukordi tulevikus vältida.

"Peaksin vist ütlema, et tuleb tänada õnne, et see nüüd juhtus. Nüüd on võimalik ära klaarida, mis järgmisel aastal juhtuma ei hakka. Peame selgeks tegema, mis on meeskonna jaoks tobe ja mis mitte: tegudele tuleb panna piirangud," vahendas Binotto sõnu The Sun.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee