WRC

Tänaku uus pealik tänas hoolealuseid: tean, et see polnud neile kerge (2)

Toimetas Karl Juhkami, 19. november 2019, 20:31
Andrea Adamo.Foto: Martin Ahven
Nädalavahetusel esimest korda meeskondliku MM-tiitli pälvinud Hyundai WRC-tiim on praeguseks jõudnud Austraaliast tagasi Saksamaale, kus paikneb nende Euroopa peakontor, kus peeti maha ühine pralle

2014. aastal MM-karusselli naasnud Hyundai pidi viimased kolm aastat leppima poodiumi teise astmega, kuid nüüd, esimest aastat Andrea Adamo juhtimisel, tabati lõpuks naelapea pihta. 

"Meil on väga harva võimalus oma saavutatule rahulikult üheskoos tagasi vaadata. Just seetõttu on tore tähistada seda MM-tiitlit inimestega, kes selle siin Alzenaus võimalikuks tegid," sõnas itaallane. 
 
Adamole tõi edu rotatsioonitaktika: ainsana sai Hyundai meestest täishooaja kirja MM-sarja teisena lõpetanud Thierry Neuville, ülejäänud kaht masinat mehitasid Andreas Mikkelsen, Dani Sordo, Sebastien Loeb ja Craig Breen. 

 
"Otsus sõitjaid vangerdada osutus õigeks," jätkas tiimipealik. "Olen väga tänulik meestele, et nad mõistsid ja aktsepteerisid seda olukorda, olgugi, et see polnud alati kerge. Ülejäänud tiimile tahan aga öelda, et järgmine hooaeg tahame olla veelgi tugevamad."
 
Tuleval aastal näeb just Hyundai garaažis autot numbriga üks, kuna värske maailmameister Ott Tänak lõi järgmiseks kaheks aastaks käed Lõuna-Korea autotootjaga. Teist autot roolib Neuville ning kolmandas masinas istuvad enamiku hooajast Sordo ja Loeb, kellel on leping vastavalt seitsmeks ja kuueks ralliks. 

Samal teemal

18. november 2019, 20:43
Mäkinen Hyundai taktikasse ei usu: ma poleks seda hetkekski ette kujutanud!
13. november 2019, 12:01
Viimaks Hyundai tiitlini aidanud Neuville: oli väga eriline teekond!
12. november 2019, 09:30
Esimese WRC tiitli võitnud Hyundai boss: võime kõik uhked olla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee