WRC

AMETLIK! Citroeni lahkumine paneb rallimaailmale korraliku põntsu (23)

Ohtuleht.ee, 20. november 2019 12:39
Sebastien Ogier tänavusel Rootsi rallil.Foto: Martin Ahven
Täna toimus Pariisi lähedal suur koosolek, kus teatati, et Citroeni rallimeeskond lahkub MM-sarjast. See tähendab, et järgmisel aastal osaleb rallimaailma tippsarjas vaid kolm tiimi: Toyota, Hyundai ja M-Sport.

Citroen on rallimaailma tippsarjas kihutanud käimasoleva sajandi algusest ning nende kuldajastu jäi aastatesse 2003-2012, mil Sebastien Loebi vedamisel võideti peaaegu kõik tiitlid, mis võimalik.

Samal teemal

Viimase aja tulemused valmistasid aga Prantsusmaa autotootja suurtele juhtidele pettumust, sest näiteks 2017. ja 2018. aastal lõpetati MM-sarja võistkondlik arvestus neljandana ehk viimasena. Tänavu toodi tiimi kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier, kuid ka tema toel jäädi tiitlitest kaugele.

Citroeni lahkumine on siiski ootamatu, sest tegelikult oli neil nii Ogier’ kui ka Esapekka Lappiga järgmiseks aastaks kehtiv leping. Praegused spekulatsioonid viivad Ogier’ Toyotasse ning Lappi peaks liituma M-Spordiga, kus hakkaks tiimi jagama kaasmaalase Teemu Sunineniga. Ametlikku infot veel pole.

Citroeni otsuse juures mängis kõige suuremat rolli just Ogier, kes otsustas oma lepingu katkestada. Citroeni bossid jõudsid omakorda järeldusele, et ilma Ogier’ta polegi neil mõtet MM-sarjas kaasa lüüa, sest prantslasele väärilist asendust turul pole.

Toyota pole veel ametlikult ühtegi järgmise hooaja sõitjat teatanud. Samas seisus on ka M-Sport. Hyundai on peaaegu komplekteeritud, vaid ühel rallil on lahtine, kes istub kolmandasse autosse.

Järgmise aasta rallitiimide ametlikud koosseisud praeguse seisuga:

Hyundai:

  • Ott Tänak ja Martin Järveoja
  • Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul
  • Dani Sordo ja Carlos del Barrio (leping seitsmeks ralliks)
  • Sebasiten Loeb ja Daniel Elena (leping kuueks ralliks)

M-Sport:

  • -

Toyota:

  • -

Ametlikult on lepinguta Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Kris Meeke, Hayden Paddon, Craig Breen, Elfyn Evans, Esapekka Lappi, Teemu Suninen, Pontus Tidemand, Mads Östberg, Andreas Mikkelsen ja Kalle Rovanperä. Lisaks veel hulk WRC2 sarjas nime teinud mehi, kes unistavad vingema autoga kihutamisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee