WRC

Colin Clark ei mõista Citroeni süüdistust: kurb viis asjade lõpetamiseks 

Ohtuleht.ee, 20. november 2019 13:26
Sebastien Ogier ja Colin Clark.Foto: Colin Clark Rally / Facebook
Citroeni rallitiim teatas, et järgmisel hooajal nad enam MM-sarjas ei osale. Tiimi ametlik teade jätab aga mulje, nagu süüdistaksid nad oma lahkumise juures Sebastien Ogier’d, kes otsustas lepingu varem lõpetada.

Samal teemal

„Kas see teade süüdistab Citroeni lahkumises Seb Ogier’d? Ma tõesti loodan, et mitte – nii mina kui ka paljud teised usume, et ta suutis 2019. aasta autost rohkem välja pigistada, kui auto üldse võimeline oli. Kurb viis asjade lõpetamiseks,“ tõdes tuntud ralliajakirjanik Colin Clark sotsiaalmeedias.

Citroen oli tänavu oma paremate päevade hale vari ning Ogier oli auto suhtes pidevalt väga kriitiline. Kokku õnnestus tal siiski kolm rallit võita ning veel viis korda poodiumile kerkida. See aga tähendas kuuekordse maailmameistri jaoks täielikult ebaõnnestunud hooaega.

Võrdluseks, Esapekka Lappi käis Citroeniga poodiumil kolm korda ja jäi üldse võiduta. Õigupoolest oligi Lappi kogu MM-sarja kõige kehvem täishooaja kaasa teinud piloot. Kaks eelmist aastat sõitis ta Toyotaga ning sai kirja koduse Soome ralli esikoha ning lõpetas möödunud hooaja kokkuvõttes viiendana. Tänavu oli ta alles kümnes.

Ajakirjanik David Evans kirjutab portaalis Autosport, et Sebastien Ogier liitub nüüd Toyotaga ning asi tehakse ametlikuks esmaspäeval. Teised kaks sõitjakohta täidavad tunnustatud kirjatsura andmetel Elfyn Evans ja Kalle Rovanperä.

Samal ajal kirjutatakse Itaalias, et M-Spordi roolis kihutaksid järgmisel aastal Esapekka Lappi ja Teemu Suninen. Võimalik, et välja pannakse ka kolmas auto, vähemalt mõnel rallil. 

Citreoni taandumise järel jäävad praeguse seisuga üldse sõitjakohata järgmised ässad: Jari-Matti Latvala, Kris Meeke, Hayden Paddon, Craig Breen, Mads Östberg ja Andreas Mikkelsen. Lisaks veel hulk WRC2 sarjas nime teinud mehi, kes unistavad vingema autoga kihutamisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee