VIDEO | LeBron James püstitas järjekordse kolmikduubliga ainulaadse rekordi

Ohtuleht.ee, 20. november 2019, 16:15
LeBron James (23).Foto: AFP/Scanpix
Korvpalliliigas NBA jätkus Los Angeles Lakersi hea hooaeg, täna alistati tulemusega 112:107 Oklahoma City Thunder. Hooaja viienda kolmikduubli sai kirja LeBron James, kes võttis sellega enda nimele ainulaadse rekordi.

James sai täna kirja 25 punkti, 11 lauapalli ja kümme korvisöötu. Üleplatsimeheks oli aga 34 silmaga tema tiimikaaslane Anthony Davis. Thunder, kes terve mängu vältel vaid korra juhtima pääses ja sedagi esimesel veerandajal, tuli küll lõpus lähemale, kuid reaalset šanssi kohtumine enda kasuks pöörata neil ei tekkinud. Kaotajate parim oli pingilt sekkunud Dennis Schröder, kes viskas 31 punkti.

34aastases Jamesist, kelle jaoks on käimasolev hooaeg NBAs 17., sai ainuke mängija, kes iga meeskonna vastu kolmikduubli kirja on saanud. Kokku on liigas tiime 30, Lakersi staar on lisaks praegusele koduklubile mänginud veel Cleveland Cavaliersis ja Miami Heatis.

Tema saavutust võib varsti korrata Russell Westbrook, kes tänavusest hooajast Houston Rocketsis pallib. Hetkel on ta seda suutnud 29 tiimi vastu, see pole õnnestunud vaid Thunderiga mängides, kus Westbrook enne Rocketsisse siirdumist kogu oma eelneva profikarjääri veetis.

Rohkem kui aastase pausi järel naasis palliplatsile skoorimasin Carmelo Anthony. Portland Trail Blazers, kes sõlmis 35aastane ääremängijaga üheaastase lepingu, usaldas uue täienduse kohe algkoosseisu. Paraku tuli neil alla vanduda New Orleans Pelicansile, kes kohtumise tulemusega 115:104 võitis. Anthony sai 23 minutiga kirja kümme punkti ja neli lauapalli.