WRC

Ogier selgitas, miks ta Citroenist lahkus: olime teistest maha jäänud (2)

Ohtuleht.ee, 20. november 2019 21:57
Sebastien Ogier.Foto: AP/Scanpix
Sebastien Ogier rääkis Autospordile intervjuus, miks ta otsustas Citroenist lahkuda, kuigi lepingust oli veel aastake järel.

Citroen andis täna teada, et nad lahkuvad autoralli MM-sarjast. "Citroen otsustas WRC sarjast 2020. aastal loobuda, kuna ühtegi tippsõitjat pole tulevasel hooajal saadaval," kõlas autotootja teadaanne.

Põhjus, miks 35aastane prantslane meeskonnast lahkuda otsustas, seisnes selles, et võrreldes konkurentidega oli Citroen ebasoodsas olukorras.

"Üks peamisi aspekte, mis mind selle otsuseni viis, oli auto arendamise rütm ning ebapiisav kiirus. Võisime juba sel aastal nõustuda, et me ei arenenud piisavalt ning olime teistest maha jäänud. Seda ei arva ainult mina, usun, et kõik, kes selle autoga sõitsid, tundsid samamoodi," lausus Ogier.

Otsust Citroeniga liituda prantslane siiski ei kahetsetsenud. "Olin liitudes väljakutse raskusest teadlik ega peljanud seda kordagi. Seetõttu ei kahetse ma otsust isegi täna, ka siis, kui oleksin ebaõnnestunud."

Autospordi andmetel teatatakse esmaspäeval, et tulevasel hooajal kuuluvad Toyota meeskonda Ogier, Elfyn Evans ja Kalle Rovänperä.

Tulevase aasta kavatsustest Ogier poetada ei soostunud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee