WRC

Ott Tänak andis oma hinnangu Citroeni MM-sarjast taandumisele (6)

Ohtuleht.ee, 21. november 2019, 14:10
Ott Tänak. Foto: Reigo Teervalt
Värske autoralli maailmameistri Ott Tänaku arvates avaldab ajaloo edukaima automargi ehk Citroeni WRCst lahkumine negatiivset mõju kogu MM-sarjale. 

Juba peaaegu kuu aega maailmameistri staatust nautida saanud Ott Tänak andis hooaja võrdlemisi ootamatul viisil lõppemise järel oma toetajale Betsafe’ile põneva intervjuu, kus rääkis muuhulgas nii Citroeni värskest MM-sarjast loobumisest ja iseenda Hyundaisse siirdumisest.

Samal teemal

Viimastel päevadel-nädalatel on palju räägitud sellest, et Citroen võib MM-sarjast loobuda – ning 20. novembril tuligi ametlik teade, et järgmisel aastal sõidab MM-sarjas vaid kolm võistkonda. Milliseid mõtteid sul rallisõitjana selline uudis tekitab? Ühest küljest on nende loobumise tõttu konkurente vähem, teisalt kannatab ilmselt konkurentsi vähenemisega WRC üldine atraktiivsus ja populaarsus.

See on kindlasti suur tagasilöök kogu sarjale ja sunnib nii FIA-t (Rahvusvahelist Autoliitu – toim.) kui ka sarja promootorit peeglisse vaatama ning midagi ette võtma, et sport ei kaotaks oma võlu. Paar aastat on meie spordil justkui hästi läinud, aga see ei tähenda, et areng võiks seisma jääda. Nüüd on kindlasti see koht, kus tulevikule tuleb selge suund anda, kuna see tekitaks nii fännides kui ka tootjates jällegi elevust nagu oli 2017. aastal uute autodega.

Kataloonia ralli järel sai ametlikult selgeks, et sõidad järgmised kaks hooaega Hyundai ridades. Millal ja miks võtsid enda jaoks vastu otsuse, et soovid tiimi vahetada?

Otsuse tegin pärast Walesi rallit ja põhjus on Hyundai pidev areng ning tugev meeskond. Alati on lihtsam jääda, aga selleks, et võidelda tiitlile, ei tohi jääda arengus seisma ja niikaua, kui ma veel spordis olen, kavatsen endast parima anda ja usun, et suudan veel areneda.

Mainisid enne Kataloonia rallit videoblogis muigamisi, et sulle meeldib Eesti kvaliteetajakirjandusest enda kohta lugeda. Mis on olnud kõige jaburam valeuudis või kuulujutt, mida oled enda kohta meediast lugenud?

Jaburad uudised ei kutsu mind lugema, seda on üldiselt lihtne pealkirjast aru saada, kui “asjatundjad” on arvamust avaldanud ja ajakirjanikud selle põhjal justkui asjaliku artikli kirjutanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee