Jalgpall

Floraga meistriks tulnud Markus Poom tõstis hooaja lõpus pea kohale veel teisegi trofee (2)

Ohtuleht.ee, 22. november 2019 10:46
Markus PoomFoto: Martin Ahven
Eesti 12. täringujalgpallimeistrivõistlustel võitis eile õhtul jalgpalliliidu ruumes esikoha Markus Poom, kes finaalis alistas Semmo Juksi pärast mängujärgset penaltiseeriat. Finaali otsustavas penaltiseerias näitas Flora poolkaitsja ilmselt isalt päritud väravavahiinstinkti ning tõrjus otsustava löögi.

„Vaatasin, et kui ma mängu sees number kuue vabaks jätsin, siis ta alati lõi sinna ja tegi skoori,“ kommenteeris Poom, kes lisas murujalgpalli Eesti meistrikullale ka täringujalgpalli tiitli. „Penaltiseerias panin pidevalt numbrid kolm ja kuus kinni – võib öelda, et selle pealt tuli võit ka!“

Samal teemal

Markus Poomi jaoks tegi võidu mõistagi pisut erilisemaks tõik, et täringujalgpalli karbi peal ilutseb tema isa Mardi pilt: „Kodus on meil täringujalgpall olemas küll, ent see on natuke vana ja katkine versioon. Oleme seda päris palju mänginud – alguses oli see meil Inglismaal ja kui Eestisse kolisime, siis sai see natuke viga. Väga hea meel on võita – mul on viimastel aastatel päris kehvasti läinud. Alati on hea sellisele üritusele tulla ja võidukalt lahkuda.“

Murujalgpallureist jõudis poolfinaali ka Siim Luts, kes kaotas kolmanda koha mängus samuti pärast penaltiseeriat Brandon Paimalile. Märten Kuusk kaotas veerandfinaalis Poomile lisaajal 3:4 ja Henri Välja kaheksandikfinaalis samuti Poomile 1:2. Ka Andre Frolov langes kaheksandikfinaalis kaotusega Kaido Kaspar Õismaale 1:2.

Tiitlikaitsja Monica Rand jäi alagrupis kahe kaotuse ja ühe viigiga viimaseks. 2009. aasta Eesti meister ja jalgpalliliidu president Aivar Pohlak jagas Tartu abilinnapeaga täpselt sama saatust. 2013. aasta Eesti meister Meelis Kalda kaotas kaheksandikfinaalis Lauri Evertile penaltiseeria järel 4:6.

Esikolmik. Foto: EJL

Samal teemal

20.07.2019
VÄRAVASADU! Poom, Riiberg ja Sorga tervitasid Jäägri tagasitulekut kübaratrikkidega
21.06.2019
Põhimeestele puhkust andnud Flora võitis Frankfurti soojendusmängu, Viljandi mängis kiire eduseisu maha
08.00.2019
GALERII | Martin Reim selgitas, miks võttis koondisesse Flora varumehe
19.09.2018
Mart Poomi poeg Andreas nõuandjatest: esimesena lähen vanema venna juurde