Talisport

Müstilise probleemi küüsis vaevleva suusastaari seisu katab endiselt saladuseloor (11)

Toimetas Henry Lääne, 3. detsember 2019, 19:15
Ingvild Flugstad Östberg.Foto: MARTIN OUELLET-DIOTTE
Möödunud nädalavahetusel algas Soomes Rukal murdmaasuustamise MK-hooaeg, kus ei teinud kaasa mullune naiste üldvõitja Ingvild Flugstad Östberg.

29aastane sportlane teatas otsusest pressikonverentsil ja märkis, et jätab hooaja alguse vahele terviseprobleemide tõttu. Mis norralannat täpsemalt vaevab, ei soovinud ta kommenteerida.

Mure on seda kummalisem, et Östbergi sõnul pole teda haigused kimbutanud ja ta on saanud treeningutel palju rassida. "Sportlasena on alati võimalik liiga palju harjutada. Keha vajab taastumiseks aega," ei välistanud ega ka kinnitanud ta ületreenimist. "Üldjuhul olen heas tujus, aga mõistagi olen praegu kurb," lõpetas Östberg oma kõne pisaraid täis silmadega.

Nüüd võttis Norra meedias sõna koondise peatreener Ole Morten Iversen, kes kuigi palju kaarte ei avanud. "Me ei tea, millal Ingvild naaseb. Kui tema tervis on korras, on ta stardis tagasi. Loodetavasti juhtub see varsti." Iversen ei soovinud sealjuures spekuleerida, kas Östberg teeb kaasa aastavahetuse paiku sõidetaval Tour de Ski'l, mis on tänavuse suusahooaja nael.

2008. aastal MK-sarja debüüdi teinud suusataja on kahekordne olümpiavõitja ja ühekordne maailmameister. MK-sarja kokkuvõttes edestas ta eelmisel hooajal 223 punktiga venelannat Natalja Neprjajevat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee