100eurone rahatäht.Foto: AFP/Scanpix
23. november 2019, 15:51

PAHANDUS! Eesti meistriliigasse tõusnud jalgpalliklubi nihverdas töötasude maksmisega (2)

Jalgpalliliidu (EJL) distsiplinaarkomisjon karistas Tallinna JK Legioni ja Kohtla-Järve JK Järvet välismängijate registreerimise keeluga, sest nad ei maksnud elukutselistele jalgpalluritele korrektselt töötasu.

Uueks hooajaks esiliigast eliitseltskonda tõusnud Legionile määratud keeld kehtib kolm ülesandmisperioodi ehk 2021. aasta suveni, kuid nad saavad end võib-olla talvel siiski tugevdada, sest viibivad 2021. aasta lõpuni katseajal.

Esiliigas 7. koha saanud Järvele määrati välismängijate registreerimise keeld kaheks üleminekuperioodiks ehk järgmise talveni, kuid ilma katseajata.

Distsiplinaarkomisjoni liige Mihkel Uiboleht selgitas Soccernet.ee-le karistuste erinevust – Legioni juhtum puudutas kaht mängijat, kuid Järve rikkumine oli suurem ja pikema perioodi vältel.

EJL andis pärast puuduste avastamist nii Legionile kui ka Järvele esmalt tähtaja, et nad viiksid oma tegevuse kooskõlla litsentseerimiskorras paika pandud finantsreeglitega. Kuna novembri alguseks olid puudused likvideerimata, siis saatis litsentsikomisjon asja edasi distsiplinaarkomisjonile.

Vastavalt litsentsikomisjoni otsusele peab klubi puudused likvideerima hiljemalt 17. jaanuariks 2020.

***

Täna selgus, et kümnenda jalgpalliklubina jätkab meistriliigas FC Kuressaare, kes alistas kahe üleminekumängu kokkuvõttes 5:3 Pärnu Vapruse.

Esiliigas kolmanda, kuid iseseisvatest klubidest teise koha teeninud Vaprus sai küll täna Kuressaares 2:1 võidu, kuid saatuslikuks sai nädala eest koduplatsil saadud 1:4 kaotus.

Kuressaare asus täna 23. minutil Märten Pajunurme penaltist juhtima, kuid jäi 49. minutil Silver Alex Kelderi teise kollase tõttu vähemusse. Vapruse ülekaal päädis Kristen Saartsi 60. ja 75. minuti tabamustega.