Tallinna Kalev/TLÜ mängija Michael Buchanan viskel.Foto: Martin Ahven
23. november 2019, 19:14

Tallinna Kalev loputas Valmierat, Tarvas sai erakordselt valusa kaotuse (2)

Eesti-Läti korvpalliliigas olid täna võistlustules neli Eesti klubi, kellest võidurõõmu tundis vaid Tallinna Kalev/TLÜ.

Kalev alistas kodusaalis 98:79 Valmiera meeskonna ning sai tabelisse kaheksa kaotuse kõrvale alles teise võidu. Põhitöö tegi Martin Müürsepa sats ära teisel veerandil, mis võideti 31:8.

Kalevi suurim punktitooja oli Michael Buchanan 22 silmaga. Michael Balogun lisas 17, Mareks Jurevicus 14 ja Martynas Mazeika 12 punkti. Valmiera resultatiivseim oli Roberts Blumbergs 15 punktiga.

Meeskondlik statistika (kliki pildile):

Kolmest Eesti klubist valusaima kaotuse sai Rakvere Tarvas, kes jäi Jurmalas lisaajal alla kohalikule meeskonnale tulemusega 75:76. 52 sekundit enne lõppu juhtis Tarvas 75:74.

35 sekundit enne lõppu eksis Rain Veideman kahepunktiviskel, üheksa sekundit hiljem viis Ugis Pinete kahene Jurmala juhtima. Sellele järgnes Tarva time-out ning Devin Lee Harris pääses viimasel rünnakul ka viskele, kuid ei tabanud.

Normaalaeg lõppes 71:71. Suuremat osa matšist juhtinud Tarvas mängis neljandal veerandajal edu maha ning viis kohtumise lisaajale tänu Thomas Theddus Hamilton IV tabavatele vabavisetele viis sekundit enne lõpusireeni.

Tarva resultatiivseimad olidki Harris 19, Hamilton 17 ja Veideman 15 punktiga. Võitjatele tõi Denis Krestinin 19 punkti.

Rapla alistus kodusaalis 69:91 Ventspilsile ning Valga-Valka sai võõrsil Ogre käest sugeda tulemusega 66:100.