Zach Lavine (paremal) ja Miles Bridges.Foto: AP/Scanpix
24. november 2019, 09:57

VIDEO | PÖÖRANE MÄNG: Bulls tuli lõpusekunditel välja suurest kaotusseisust, võidukorvi visanud tagamängijale läks kirja 13 kolmest

Korvpalliliigas NBA pidasid vägeva lahingu maha Charlotte Hornets ja neile külla sõitnud Chicago Bulls. Lõpuks oli võidukas külalismeeskond, kes 13 kolmest tabanud Zach Lavine'i  võimsa esituse toel vastased tulemusega 116:115 alistas.

Kohtumist alustas paremini Bulls, kes läks juhtis avaveerandiks 34:23 ja poolajaks 56:49. Kui mängida jäi pisut üle kümne minuti, leidis end aga 12punktilisest eduseisust Hornets. 14,7 sekundit enne lõppu oli kodumeeskonna edu veel viis punkti.

Järgmisel rünnakul vähendas Bulls kolmesega vahe kahele silmale, misjärel tegi Hornets koheselt pallikaotuse. Mänguvahend toimetati kiirelt Lavine'i kasutusse, kelle kaugvise külalismeeskonnale võidu tõi.

Lõpuks läks Lavine'ile kirja 49 punkti, seejuures 27 neist tõi ta otsustaval veerandil. 24aastane ameeriklane tabas 17 teele saadetud kaugviskest tervelt 13, mis tähistab ka klubi rekordit. NBA rekordit hoiab 14ga eelmisest hooajast enda nimel Golden State Warriorsi tagamängija Klay Thompson, kes hetkel taastub tõsisest põlvevigastusest.

Tänavu parimat minekut näidanud Los Angeles Lakers pikendas võiduseeria seitsme mängu pikkuseks, kui tulemusega 109:108 alistati võõrsil Memphis Grizzlies. Külalismeeskond jäi avaveerandi järel 25:35 taha, poolajaks oli võõrustajate edu veel kaheksa silma.

Otsustavaks neljandikuks oli Lakers aga kaotusseisu pööranud punktiliseks eduseisuks. Kuigi Grizzlies suutis veel ette pääseda, olid lõpuks võidukad siiski külalised. Kaks minutit enne lõppu tabas viigistava kolmese Anthony Davis, seejärel kaotas Ja Morant palli ja LeBron James viis Lakersi kahe silmaga ette. Võidukorvi läks Davise nimele, kes mõned olukorrad hiljem ründelauas oli ja korvi alt sooritatud viskel ei eksinud.

Lakersi resultatiivseim oli 30 punktiga James, Davis sai lõpuks kirja 22 silma. Grizzliesile tõi NBAs esimest hooaega palliv Morant 26 punkti.

Raske võidu sai ka tiitlikaitsja Toronto Raptors, kes alistas võõrsil tulemusega 119:116 Atlanta Hawksi. Tiitlikaitsja oli veel kolmandal veerandajal kümnepunktilises kaotusseisus, kuid suutis viimasel neljandikul ette pääseda ning eduseisu nad enam käest ei lasknud.

Raptorsi parim oli 34 punktiga Pascal Siakam, teda toetas 25 silmaga Fred VanVleet, kellele läks kirja ka üheksa tulemuslikku söötu. Hawksi eest sai kolmikduubliga hakkama 21aastane Trae Young: 30 punkti, kümme lauapalli ja kümme resultatiivset söötu.

Läänekonverentsi liidrina jätkab Lakers, kes liiga parima meeskonnana on kirja saanud 14 võitu ja kaks kaotust. Idas juhib täna võidukas olnud Milwaukee Bucks, kes on kogunud 13 võitu ja kolm kaotust. Tiitlikaitsja Raptors on vaatamata mulluse finaali väärtuslikema mängija Kawhi Leonardi kaotamisele endiselt kõrges mängus sees, 11 võidu ja nelja kaotusega ollakse idakonverentsis neljandal kohal.