Auto-Moto uudised

Hooaja parimaks motosportlaseks valiti Anastassia Kovalenko (9)

Ohtuleht.ee, 24. november 2019 11:10
Anastassia Kovalenko.Foto: Karli Saul
Eesti Motospordi Föderatsioon nimetas 2019. hooaja parimaks naismotosportlaseks Anastassia Kovalenko. 

Kovalenko võistles tänavu Itaalia meistrivõistluste raames toimunud Yamaha R3 karikasarjas, kus tuli hooaja kokkuvõttes naiste arvestuses neljandale kohale. 28aastane motoringrajasõitja leidis, et päris rahule ta aastaga jääda ei saanud.

"Olen õnnelik selle tiitli üle, kuigi arvan, et minu selle hooaja tulemused olid pigem tagasihoidlikud ning ootasin endalt rohkemat. Tean, et potentsiaalis on mul võimalik olla stabiilselt esikolme hulgas,” lausus Kovalenko.

“Sel hooajal oli kindlasti kõige meeldejäävamaks hetkeks poodium Mugello ringrajal, kus sai sõidetud paduvihmas 8 kraadi käes. Kahjuks pidin ka kokku puutuma mitme tehnilise viperlusega, mille tõttu ei saanud ma näidata õiget kiirust ning kaotasin etappidel olulisi punkte. Paratamatult tehnikaspordis sellised asjad juhtuvad ning nendega tuleb arvestada."

"Sel aastal oli ka konkurentide arv suurem ning tase võrreldes eelmise aastaga kōrgem. Kõik sõidud olid väga pingelised ning punktide vahed minimaalsed. Kindlasti aga sain sel hooajal kogemust ning teadmisi juurde, mis aitavad mul korralikult ette valmistuda järgmiseks hooajaks. Olen väga tänulik oma peatoetajale Alexelale, tänu kellele käesolev hooaeg realiseeritud sai,” lisas Kovalenko.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee