Kregor Hermet.Foto: Aldo Luud
24. november 2019, 19:09

VAIMUSTAV! Tervelt 38 punkti visanud Hermet vedas Tartu raskest seisust magusa võiduni (2)

Eesti-Läti korvpalliliiga tänases avakohtumises alistas Tartu ülikoolide duellis TalTechi 85 : 81.

Kohtumine kulges kolmanda veerandaja teise pooleni väga tasavägiselt, kuid siis hakkas TalTech üha enam ohje enda kätte võtma. Viimase perioodi alustuseks suurendati vahe 12 punktile, kuid visalt võidelnud Tartu ei andnud alla.

Robert Valge kaugvise tõi Priit Vene hoolealused 4.05 enne normaalaja lõppu nelja punkti kaugusele. Kregor Hermeti lähivise minut ja 26 sekundit hiljem viigistas seisu 77 : 77 peale.

Otsustava korvi tõi paarkümmend sekundit enne lõppu Valge, kes tabas Tanel Soku söödust väljaku nurgast väga keerulise kahepunktiviske. Tartu 83 : 81 eduseisus oli TalTechi Oliver Metsalul võimalus seis vabaviskejoonelt viigistada, kuid ta eksis mõlemal viskel.

Üleplatsimehena tõi taaralinlaste Hermet, kes tabas kaheksast kolmepunktiviskest kuus, tervelt 38 punkti. Korvialuse jõu vastu tehti ka suisa 11 viga. Muide, Tartu ridades ei teinud vigastuse tõttu kaasa nende üks liidritest Adomas Drungilas.

Teises tänases matšis alistas Pärnu Sadam võõrsil 88 : 70 Läti Ülikooli. Võidule laoti vundament avaveerandiga, kus oldi paremad 30 : 15. Suvepealinlaste mäng toetus kolmele mehele – Märt Rostenhal viskas 22, Lauris Blaus 20 ja Ivars Žvigurs 14 punkti.