Spordivaria

Pluss, miinus, ennustus | Kurling hiilib eestlaste südamesse, rallimaailm kõigub kriisi veerel, talv algab suusarahva jaoks MK-punktidega 

Ohtuleht.ee, 25. november 2019, 08:00
Citroen keeras rallispordile selja.Foto: Reuters/Scanpix
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 25. novembri valik.

Läinud nädala pluss

Eesti kurlingunaiskond lõpetas Euroopa meistrivõistlused kaheksanda kohaga, mis tagas võimaluse A-divisjonis jätkamiseks. Tõestati, et meie naised on igati austusväärsel olümpiaalal maailma tipule päris lähedal. Kui teha veel paar sammu arengus edasi, võiks naiskonnalt tulevikus oodata väga ilusaid emotsioone.

Raske öelda, kas kurlingust võiks kunagi saada Eesti jaoks nn rahvusspordiala, aga tulemused annavad igal juhul lootust, et ehk on meil tulevastel taliolümpiamängudel põhjust just jääkeeglit vaadata! See omakorda tõstaks juba harrastajate hulka ning arenguks tekiks veel paremad võimalused.

Foto: Eesti kurlingunaiskond. (Rahvusvaheline kurlinguföderatsioon)

Samal teemal

Läinud nädala miinus

Rallispordi käekäik on paljudele eestlastele hingelähedane. Ott Tänak on oma karjääri kõrgpunktis ning lõpetas maailmameistritiitliga 15 aastat kestnud prantslaste hegemoonia. Kuid just Prantsusmaalt tuli möödunud nädalal šokk-uudis – Citroëni meeskond tõmbab rallile kriipsu peale ja lahkub MM-sarjast. Supp muutub tunduvalt lahjemaks, sest alles jääb ainult kaks tehasetiimi: Toyota ja Hyundai. Neile pakub konkurentsi Malcolm Wilsoni eraprojekt ehk M-Sport, kes saab abi Fordilt. Asja on võimalik ka ilustada, aga reaalselt tähendab Citroëni otsus rallispordi jaoks kriisi, millele on vaja kiireid lahendusi. Alal läheb viimastel aastatel hästi ja auditoorium kasvab, kuid kahe ja poole meeskonnaga MM-sari on igal juhul jama. Helgem pool on see, et Toyota eduka naasmise tuules kõlavad sahinad, mis võiks tipprallisse tagasi tuua näiteks Mitsubishi ja Subaru. Milline on Citroëni otsuse mõju nendele plaanidele, näitab aeg.

Foto: Esapekka Lappi. (EPA/Scanpix)

Alanud nädala ennustus

85% on tõenäosus, et Eesti suusasportlased avavad sel nädalal MK-sarjas punktiarve. Arvatavasti juhtub see pühapäeval Östersundis, kus on kavas laskesuusatajate sprindidistants. Varasema põhjal on võimelised 40 parema sekka jõudma nii Kalev Ermits, Rene Zahkna, Tuuli Tomingas, Regina Oja kui ka Johanna Talihärm, nii et variante jagub. Samas teeb pisut ettevaatlikuks koondise reedene pressikonverents, kust jäi kõlama mõte, et võib-olla pole eestlased viimasest raskest treeningutsüklist veel korralikult taastunud. Teisalt, vaevalt konkurendidki avaetapil supervormis on. 

Murdmaasuusatamise keerulisest seisust hoolimata ei saa lõpuni maha matta ka Marko Kilbi šansse, kes on teinud elu kaks paremat MK-võistlust just Ruka klassikasprindis. Meenutagem sedagi, et suusahüppaja Artti Aigro liugles aasta eest Ruka MK-etapil 19. kohale. 

Kalev Ermits. Foto: AFP/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee