Ragnar KlavanFoto: Jonathan Moscrop
25. november 2019, 18:37

Klavan ja Cagliari mängisid kolme punast kaarti näinud kohtumises eduseisu maha, kuid liigas tõusti taas neljandaks

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari tegi võõrsil 2:2 viigi Leccega. Esmalt mängiti maha kaheväravaline eduseis, kuid lõpus tuli neil tänada õnne, et nad viigipunktigi kätte said, sest kohtumise lõpus tuli hakkama saama üheksa mängijaga.

Esmalt oleks matš pidanud toimuma eile õhtul, kuid tugeva vihmasaju tõttu otsustati tõsta see tänaseks.

Cagliari viis poole tunni järel juhtima brasiillane Joao Pedro, 67. minutil duubeldas eduseisu Radja Nainggolan.  Üheksa minutit enne lõppu teenis punase kaardi külalismeeskkonna äärekaitsja Fabricio Cacciatore, kes tõrjus väravajoonelt käega vastaste pealelöögi.

Penaltit lööma läinud Gianluca Lapadula ei eksinud ning saatis palli puuriluku seljataha. Kohe pärast seda lõi Cagliari väravavaht Robin Olsen palli minema ning asus Lapadulaga, kes mänguvahendi kiiresti keskpunkti lahtimängimiseks toimetada tahtis, tüli norima. Jalgpallurid vahetasid paar kiiret rusikahoopi, mille järel mõlemad pikali lamama jäid. Kohtunik otsustas nii Lapadula kui ka Olseni mängust eemaldada, mis tähendas, et Cagliari jäi väljakule üheksakesi, Lecce aga kümnekesi.

Kohtumise esimesel lisaminutil jõudis taas sihile kodumeeskond, kui Marco Calderoni palli vahetusest sekkunud väravavahi Rafaeli seljataha saatis. Ülejäänud kuus üleminutit pidas Cagliari vastu ning lahkus Leccest viigipunktiga.

13 vooru järel juhib liigatabelit Torino Juventus, kel koos 35 punkti. Ühe silmaga jääb neist maha Milano Inter, kolmas on Lazio 27 punktiga. Cagliari tousis 25 silmaga vaatamata viigile neljandaks, edestades tänu paremale väravate vahele AS Romat, kel sama palju punkte koos.