Viigivärava löönud Dejan Lovren (vasakul).Foto: AFP/Scanpix
Meistrite liiga
28. november 2019, 00:25

MEISTRITE LIIGA | Liverpool võitles välja viigi, Messi püstitas järjekordse rekordi

Tänasega said läbi Meistrite Liiga viienda vooru kohtumised. Tiitlikaitsja Liverpool jäi avapoolajal Napoli vastu kaotusseisu, kuid suutis päästa viigipunkti, Lionel Messi lõi taas värava ja aitas Barcelona võidule.

Kataloonia klubi alistas kodus Dortmundi Borussia tulemusega 3:1. Avavärava lõi 29. minutil Luis Suarez, kes sai Messilt suurepärase söödu ja saatis palli väravavahi seljataha. Neli minutit hiljem jõudis sihile Argentina pallivõlur ise, sel korral oli sööduandjaks uruguailasest ründepartner Suarez.

Selle tabamusega sai Messist ühtlasi esimene mängija, kes Meistrite Liigas 34 erineva meeskonna vastu värava löönud. Teisel poolajal sai jala valgeks 26. minutil vigastada saanud Dembele asemel väljakule jooksnud Antoine Griezmann, Dortmundi auvärava lõi 77. minutil 19aastane Jadon Sancho.

E-alagrupis tegid Liverpool kodus 1:1 viigi Napoliga. Külalismeeskond pääses 21. minutil Dries Mertensi väravast juhtima, kuid keskkaitsja Dejan Lovren seadis 65. minutil jalule viigi.

Alagruppides jääb meeskondadel pidada veel üks kohtumine. Liverpool on kümne punktiga liider, Napolil on teisena koos üheksa silma ja neile järgneb täna võõrsil Genki 4:1 purustanud Red Bull Salzburg seitsme punktiga.

Salzburgi meeskonnast tegi ajalugu 19aastane norralane Erling Haaland, kellest sai esimene teismeline, kes viies järjestikuses Meistrite Liiga mängus sihile jõudnud. Noorel ründajal on käsil täiesti pöörane hooaeg: kõikide sarjade peale on ta löönud 19 mänguga kokku 27 väravat. Meistrite Liiga edetabelis on ta kaheksa tabamusega Robert Lewandowski (kümme väravat) järel teisel kohal.

Tänased mängud:

Valencia - Chelsea 2:2 (C. Soler 40., D. Wass 82 - M. Kovacic 41., C. Pulisic 50.)

Peterburi Zeniit  - Olympique Lyon 2:0 (A. Džjuba 42., M. Ozdoev 84.)

Liverpool - Napoli 1:1 (D. Lovern 65. - D. Mertens 21.)

KRC Genk - Red Bull Salzburg 1:4 (M. Samatta 85. - P. Daka 43., T. Minamino 45., H. Hwang 69., E. Haaland 87.)

FC Barcelona - Dortmundi Borussia 3:1 (L. Suarez 29., L. Messi 33., A. Griezmann 67. - J. Sancho 77.)

Praha Slavia - Milano Inter 1:3 (T. Soucek 37. (P.) - L. Martinez 19., 88., R. Lukaku 81.)

Red Bull Leipzig - Benfica 2:2 (E. Forsberg 90., 90. (P.) - 20. Pizzi, C. Vinicius 59.)

Lille OSC - Ajax 0:2 (H. Ziyech 2., Q. Promes 59.)