Zach LeDay (rohelises).Foto: SIPA/Scanpix
28. november 2019, 23:10

Kaugvisetega hädas olnud Žalgiris sai viienda järjestikuse kaotuse

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond sai täna Euroliigas viienda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil tuli tabeli alumises otsas paikneva Berliini Alba 69:62 paremust tunnistama.

Kodumeeskond pääses esimese veerandi järel 15:7 ette, poolajaks oli edu kahanenud kuuele punktile. Seejärel pääses küll Žalgiris korraks ette ja otsustavale veerandile mindi vastu ühepunktilises kaotusseisus ehk 46:47. Seejärel suurendas Alba otsustavalt vahet ning vormistas võidu.

Kohtumise vältel oli Žalgiris hädas kaugvisetega: 20 üritusest läbis korvirõnga kõigest kaks. Vastasted loopisid kolmesejoone tagant peale 13 korda ning tabasid viiel viskel.

Alba meeskonnast jõudis kahekohalise arvu punktideni neli meest. Neist parimana tõi Niels GIffey 13 silma. Žalgirisele tõi Zach LeDay üleplatsimehena 15 punkti, kuid samas patustas ameeriklane ka kuue pallikaotusega.

Kaotuse järel langes Žalgiris tabelis eelviimasele ehk 17. kohale, neist tahapoole jääb Peterburi Zeniit. Alba seevastu tõusis leedulastest mööda 16. positsioonile. Liigat juhivad kaheksa võidu ja kahe kaotusega Barcelona ja Istanbuli Anadolu Efes, nende järel on kolmas Madridi Real.