Arsenal lebab 27 aasta sügavaimas augus ja vallandas treeneri (1)

Toimetas Mart Treial, 29. november 2019, 13:56
Unai Emery.Foto: PA Images / Scanpix
Londoni Arsenali jalgpalliklubi agoonia pikenes eile õhtul, kui kodustaadionil kaotati Euroopa liiga alagrupimatš Frankfurdi Eintrachtile tulemusega 1:2. Täna teatas klubi, et loobub peatreener Unai Emery teenetest.

Emery ametiaeg algas 2018. aasta mais. Tänavu kevadel juhtis ta Arsenali Euroopa liiga finaali, kus kaotati Londoni Chelseale.

Eilne kaotus pikendas Arsenali võiduta seeria kõikide sarjade peale seitsme mänguni (viis viiki, kaks kaotust), mis tähistab statistikaagentuuri Opta andmetel viimase 27 aasta halvimat jada.

Arsene Wengeri 1235 kohtumise pikkuse ametiaja jooksul säärast mõõna ei kogetud, viimati läks Londoni klubil sama kehvasti 1992. aasta alguses, kui peatreener oli George Graham.

Arsenal läks küll 45+1. minutil Pierre-Emerick Aubameyangi väravast juhtima, kuid Eintracht pööras teisel poolajal mängu enda kasuks. Sangariks tõusis 55. ja 64. minutil sahistanud jaapanlane Daichi Kamada.