Endine Rootsi tippsuusataja Per Elofsson.Foto: MATI HIIS
Toimetas Mart Treial 29. november 2019 12:51
FIS teatas täna, et süüdistab Seefeldi MMil lahvatanud dopinguskandaaliga seoses ka Andrus Veerpalu. Rootsi ajaleht Expressen küsis uudise kohta kommentaari kahekordse olümpiavõitja vanadelt konkurentidelt.

FIS ei täpsusta süüdistuse sisu, sest uurimine pole lõppenud. 

Nii Per Elofsson kui ka Anders Södergren tunnistasid, et kahtlustasid Veerpalu juba sportlaskarjääri ajal hämarates tegudes.

"Järelikult on tema seotuse kohta piisavat tugevad tõendid," lausus rootslane Elofsson alustuseks. "Ei saa varjata, tema tulemused sportlasena kõikusid meeletult. Kõrvalt tundus, et ta jõudis tihtipeale heasse vormi täpselt tiitlivõistlusteks ning kuskil elutses kahtluseuss, et ta on oma keha turgutanud keelatud võtetega. Ta lihtsalt läks mõnel puhul tohutult paremaks." 

Södergren: "Teadsin, et ta kasutas karjääri vältel dopingut. Lõppude lõpuks pääses ta ju eri põhjustel vahelejäämisest (ilmselt viitab 2013. aastal lõppenud kohtuprotsessile, mis käsitles Andrus Veerpalu võimalikku kasvuhormooni tarvitamist - toim.). Talv näitas, et ka tema poeg astus samale rajale. See on lihtsalt traagiline. Kuna tal (Andrusel - toim.) õnnestus oma karjääri jooksul pääseda, siis küllap ta arvas, väga suurt riski pole."

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

ee 29. november 2019 22:12
Norra ja Rootsi astma haiged on dopigus mingu inva sporti või loobugu spordist
ei usu ei kergejõustikku ega talisporti 29. november 2019 21:59
pidevalt ükspuha mis võistlustel ja aastakümnel troonivat esikümmet võib kindlalt kahtlustada abivahendite tarvitamises. raha eest saab kõike nii laboratooriumi kui kuulsust osta. kes vahele pole jäänud on sangarid ja hõljuvad loorberitel. vahelejääjatest tehakse kurjategijad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS