Ruka MK-etapi naiste 10 km klassika esikolmik. Vasakult Krista Pärmäkoski, Therese Johaug ja Natalja Neprjajeva.Foto: AFP/Scanpix
Talisport
30. november 2019, 12:00

KES SIIS VEEL? Johaug suusatas jälle omaette klassis (4)

Norra suusataja Therese Johaug (31) alustas uut MK-hooaega sealt, kust eelmine pooleli jäi. Ta võitis Rukal 10 km eraldistardist klassikadistantsil konkurente ülekaalukalt ning tõusis minituuri liidriks.

Johaug läbis distantsi ajaga 26.47,5. Teise koha sai soomlanna Krista Pärmäkoski (+30,1). Kusjuures Johaug startis täpselt pärast Pärmäkoskit ning püüdis ta teise viiekilomeetrise ringi keskel kinni. Soomlannal jagus aga jõudu Johaugi tulles lõpuni liuelda. Kolmanda koha võitles välja venelanna Natalja Neprjajeva (+44,4).

Naiste 10 km paremad (kliki pildil):

Eelmisel hooajal võitis Johaug kümme distantsivõistlust 11-st, kus ta osales. Tänane on tema karjääri 54. individuaalse MK-etapi võit.

Võit tõstis Johaugi, kes sai eile klassikasprindis 20. koha, Ruka minituuri liidriks. Homme on naistel kavas 10 km vabatehnika jälitussõit, kuhu starditakse üldise paremusjärjestuse alusel.