Tallinna Kalev/TLÜ leegionär Michael Buchanan.Foto: Martin Ahven
30. november 2019, 18:48

TEHNIKATUDENGID LIIMIST LAHTI! Kalev/TLÜ tegi TalTechile uut ja vana

Eesti-Läti korvpalliliigas näitas täna võimu Tallinna Kalev/TLÜ, alistades koduväljakul 98 : 77 TalTechi.

Kahe eeldatavalt üsnagi võrdse tiimi võitluses panid võõrustajad oma paremuse maksma juba avaveerandil, mis võideti 28 : 18. Sama vahe oli ka poolajapausil ning riietusruumist tagasi tulles kustutasid Martin Müürsepa hoolealused TalTechi lootused – kolmandal veerandajal oldi paremad 29 : 12.

Kalev/TLÜ ridades oli suurepärases hoos Big Mike'iks kutsutav tsenter Michael Buchanan, kes tõi 20 minuti ja 44 sekundiga 14 silma ja 14 lauapalli, neist kaheksa ründelauast. Ameeriklasest rohkem tõid punkte Karl-Johan Lips (24) ja Martynas Mažeika (21).

TalTechi ridades säras esimest hooaega Eesti tipptasemel palliv Rait Tammet, kes tabas kõik seitse kahepunktiviset, 14 punktiga. Tehnikatudengite jaoks ei saanud täna väljakul käia põhimees Oliver Metsalu.

Tiheda mängupäeva avakohtumises sai Läti hiid Riia VEF võõrsil jagu Tartu Ülikoolis. Külalised lõuna poolt võitsid 83 : 56, Robert Valge tõi üleplatsimehena 21 punkti. Tartu poolt ei teinud taas kaasa nende põhitsenter Adomas Drungilas, keda vaevab vigastus.

Rapla lagunes teisel poolajal võõrsil Jurmala vastu. Avapoolaeg võideti 32 : 30, kuid kolmas veerandaeg kaotati 13 punktiga. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo Jurmala 70 : 52 paremust, Rapla ridades ei teinud kaasa korvialune jõud Montae Glenn.

Päeva viimases kahes kohtumises sai Valga hooaja kümnenda kaotuse, jäädes alla 86 : 100 alla Valmierale. Rakvere Tarvas oli 86 : 78 üle Läti Ülikoolist.