Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijk Brightoni vastu väravat tähistamas.Foto: Anthony Devlin
30. november 2019, 18:56

Liverpool liigub Premier League'i tiitli suunas, kuid kaotas rumala vea tõttu põhimehe (2)

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 14. voorus pikendas Liverpool edu peamise tiitlikonkurendi Manchester City ees. Viimased tegid 2 : 2 viigi Newcastle Unitediga, Liverpool alistas 2 : 1 Brightoni.

Punastele tõi võidu kaitsjate koostöö vastaste rünnakutsoonis. Mõlemad Liverpooli tabamused kanti keskkaitsja Virgil van Dijki nimele, kes koksas peaga väravasse paremkaitsja Trent Alexander-Arnoldi tsenderdused.

Kohtumine oli seilamas kindla Liverpooli võidu suunas, kuid 76. minutil teenis karistusalast väljas käega mängimise eest punase kaardi nende väravavaht Alisson. Brasiillasest puurivaht peab seetõttu vahele jätma kolm liigakohtumist.

Kolm minutit hiljem lõi Lewis Dunk karistuslöögist Brightoni auvärava, kuid rohkemaks neil jaksu polnud. Tõsi, Liverpoolile suudeti valmistada suurt närvikõdi.

Võidulainel jätkab ka Tottenham Hotspur, kes on pärast Jose Mourinho peatreeneriks saamist võitnud kõik kolm kohtumist – kaks Premier League'is, ühe Meistrite liigas. Täna alistas Spurs kaks väravat löönud Dele Alli vedamisel 3 : 2 Bournemouthi.