Talisport

IGAV! Norralannad neelasid konkurendid alla, Johaugi ülevõim on masendav (7)

Toimetas Henry Lääne, 1. detsember 2019, 11:43
Therese Johaug.Foto: LEHTIKUVA
Naiste jaoks Ruka MK-minituuri lõpetanud 10 km viitstardiga vabatehnikasõidu võitis ülikindlalt Therese Johaug. Poodiumile jõudsid veel kaks norralannat.

Igasuguse kahtluseta maailma parimale naissuusatajale järgnesid kümnendana rajale läinud Heidi Weng ja viiendana lähte saanud Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Weng kaotas Johaugile 1.11,3, Jacobsen 1.13,3.

Norralannad puksisid poodiumikohtadelt välja ameeriklanna Sadie Maubet Bjoernseni ja kodupubliku lemmiku Krista Pärmäkoski. Bjoernsen lõpetas neljandana, Pärmäkoski kuuendana. Nende vahele mahtus teine ameeriklanna Jessica Diggins. Muide, sõidu alguses oli Johaugi ja Bjoernseni vahe 18 sekundit.

"Mul oli täna suurepärane sõit ja suusad olid imelised. Tundsin, et olen väga tugev ning olen meeletult õnnelik," sõnas Johaug pärast finišit.

Meeste minituuril pistis võidu kotti suurfavoriit Johannes Hösflot Kläbo, edestades Emil Iverseni 1,8 ja Iivo Niskaneni 11,8 sekundiga. Eestlane Martin Himma oli 67.

Murdmaasuusatamise MK-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Lillehammeris, kus on kavas naiste 15 km ja meeste 30 km suusavahetusega sõit.