Jalgpall

AMETLIK: Nõmme Kalju palkas peatreeneriks Marko Kristali (3)

Toimetas Mart Treial, 2. detsember 2019 10:00
Marko KristalFoto: Nõmme Kalju
Nõmme Kalju jalgpalliklubi teatas täna, et kaks järgmist aastat juhendab nende esindusmeeskonda Marko Kristal.

143 korda Eesti koondist esindanud Kristal on treenerikarjääri jooksul viinud FC Levadia kaks korda Eesti meistriks, viimased poolteist hooaega töötas ta esiliiga B-s Tabasalu jalgpalliklubis. Abitreeneritena jätkavad Kalju endised mängijad ja kauaaegsed treenerid Sergei Terehhov ja Kristen Viikmäe. 

Nõmme Kalju president Kuno Tehva klubi kodulehel: “Elu on nagu jalgratas, selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda. Need sõnad aitavad mõista, miks otsustasime just Marko ja Tarmoga edasi liikuda. Oleme teinud kaalutletud otsuse ning usume, et aeg on jälle küps selleks, et Nõmme Kaljut juhendaksid eestlased. Marko on suurte kogemustega ja võitjamentaliteediga treener. Ta on kaval rebane ja tema silmadest on näha, et ta tahab midagi suurt korda saata. Karu (Neemel hüüdnimi – M.T.) on aastaid olnud Nõmme Kalju meeskonna liider ning võitnud meile ka tiitleid, nüüd on tal aeg treenerina tegusid teha.”

Kristal: “Väga hea meel on suures mängus tagasi olla. Kalju-sugusel tippklubil on ainult maksimaalsed eesmärgid ja teeme kõik selleks, et fännid meie saavutuste üle rõõmu tunneksid. Ootan algavat hooaega suure huviga ja mul on puhas rõõm sellise suurepärase meeskonnaga tööle hakata."

Treeneritööd alustas Marko Kristal Eesti koondise juures, kui oli vahemikus 2005–07 Jelle Goesi abiline, 2008. aastal asus ta FC Levadia abitreeneriks, aastatel 2010. ja 2011. juhendas Kristal Tartu Tammekat ning seejärel võttis ta vastu Levadia peatreeneri ametikoha, mida pidas kuni 2015. aasta lõpuni. Levadiaga tuli ta selle aja jooksul kaks korda Eesti meistriks, võitis kaks korda Eesti karika ja korra superkarika. Pika treenerikarjääri jooksul on Kristal oma teadmiseid jaganud veel Ida-Virumaal, Viljandis ja Tabasalus.

Neemelo: “Uus eluetapp esitab kohe suure väljakutse, kui enne sai väljakul asju teha, siis nüüd tuleb hakata väljaku kõrval toimetama. Proovin noortele oma teadmiseid ja kogemusi edasi anda ning treenerina edukas olla. Ootan suure huviga kohtumist mängijatega ja mõistagi tahan uuel hooajal meeskonnaga edu saavutada.”

Lõppenud hooaega alustas Kalju venelase Sergei Frantsevi käe all, kuid kehvad tulemused päädisid aprilli lõpus treenerivahetusega. Töö võttis üle Kalju U21 satsi juhendaja, ukrainlane Roman Kožuhhovski, kes aitas meeskonna Meistrite liigas 2. eelringi ning kohalikel meistrivõistlustel pronksini.

Nõmme Kalju esindusmeeskond ja U21 võistkond kogunevad uue hooaja ettevalmistuseks 16. detsembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee