Spordiblogi

Deivil Tserp | Milline on Eesti sport aastal 2030? Alaveri hingesugulased istuvad vanglas ja koondistega liituvad väliseestlased! (1)

Deivil Tserp, 2. detsember 2019 22:25
LEEBE KARISTUS: Õpilasi dopingutarvitamisele kallutanud suusatreener Mati Alaver istus kohtupingis, kuid pääses kerge karistusega. Talle määrati ühe aasta pikkune tingimisi vangistus.Foto: Tiit Tamme

Kolmapäeval jõuab taas riigikokku spordivaldkonna arengukava, kuhu on kirja pandud spordiseaduse muudatusettepanekud ja liikumissuund 2030. aastani. Esmaspäeval tutvustas kultuuriminister Tõnis Lukas kavandatavaid uuendusi ajakirjanikele ning andis mõtteainet ka siinkirjutajale.

Kuidas areneb Eesti sport järgmisel kümnendil ja natuke hiljem? Pärast kohtumist kultuuriministriga maitses Õhtulehe reporter selgeltnägija magushaput leiba ning toob silme ette kangastunud nägemuse lugejateni. Üldiselt rahulikus valdkonnas on oodata huvitavaid muudatusi, mis aitavad (tipp)sportlastel rahvusvahelisel areenil edukalt esineda.

Ruttan sündmustest pisut ette ja väidan, et individuaalaladel jätkavad eestlased kena tava ja astuvad tiitlivõistlustel poodiumile, pallimängudes jõutakse aga varasemast paremate saavutusteni. Praegu, kui noorte spordihuvi on üsna leige, tundub see kindlasti liiga optimistlik, et mitte öelda võhiklik tulevikukaemus. Ent varuge kannatust. Kohe selgitan, kelle ja mille arvelt on oodata kvaliteedihüpet.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.03.2020
Uus seadus kehtib! Ministri sõnul muutub Eesti sport ausamaks
04.12.2019
Tammjärve sõber: kui Alaver poleks julgustanud, ei oleks Karel dopingut tarvitama hakanud
03.12.2019
Mati Alaveri kohtutoimik jääb avalikkusele suletuks
01.12.2019
Kaarel Täll | Vaikimise õppetund

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee