Divock Origi meeskonna kolmandat väravat tähistamas.Foto: PA Images/Scanpix
5. detsember 2019, 00:15

VIDEO | Imelises hoos Liverpool võitis väravaterohke derbi ja suurendas liigas edumaad

Eile õhtul peetud Premier League'i 15. vooru kohtumises noppis Liverpool kuuenda järjestikuse võidu, kui kodumurul alistati Everton tulemusega 5:2.

Mullu liigas Manchester City järel kõigest punktiga teiseks jäänud Liverpooli viis kuuendal minutil ette Divock Origi, kes sai Sadio Manelt täpse läbisöödu, mängis ennast puurilukust mööda ja saatis mänguvahendi üle väravajoone.

17. minutil duubeldas eduseisu Xherdan Shaqiri, kes väravavahiga silmitsi pääsedes ei eksinud. Neli minutit hiljem lõi Evertonile ühe tagasi Michael Keane, kuid siis oli taas Liverpooli kord skoori teha: oma teise värava sai kirja Origi.

Avapoolaja lõpus löödi veel väravat: esmalt viis kodumeeskonna 4:1 ette eelnevalt kaks väravasöötu jaganud Sadio Mane, seejärel sai külalistest jala valgeks Richarlison.

Mängu viimasel minutil vormistas lõppseisu hollandlane Georginio Wijnaldum.

Võidukalt jätkasid ka Liverpooli lähimad konkurendid: Leicester City alistas kodus tulemusega 2:0 Watfordi. Seitsmendas järjestikuses kohtumises jõudis sihile 2016. aastal Inglismaa meistriks tulnud klubi esiründaja Jamie Vardy, kel parima väravakütina nüüd kirjas 14 tabamust.

Chelsea alistas noorte mängijate Tammy Abrahami ja Mason Mounti väravatest 2:1 Aston Villa. Oma esimese kaotuse Tottenham Hotspuri peatreenerina sai kirja Jose Mourinho, kelle juhendatav meeskond portugallase endisele tööandjale Manchester Unitedile tuelmusega 1:2 alla jäi.

15 vooru järel on 43 punktiga kindel liider Liverpool, kes võitnud 14 kohtumist ja korra viigistanud. Teisena jätkab Leicester City, kel on koos 35 silma. Manchester City on 32 punktiga kolmas, Chelsea 29 silmaga neljas.