Talisport

HEA TÖÖ! Grete Gaim tegi MK-sarjas elu parima võistluse (8)

Mihkel Talivee, 5. detsember 2019 20:23
Grete Gaim.Foto: Reigo Teervalt
Eesti laskesuusataja Grete Gaim tegi täna MK-sarjas karjääri parima tulemuse, kui sai Rootsis Östersundis toimunud 15 km distantsil 27. koha. 

2012. aastal juunioride ja noorte maailmameistrivõistlustel kuldmedali võitnud  Gaimi senine parim tulemus MK-etapil oli kuus aastat tagasi samuti Östersundis 15 km sõidus saavutatud 38. koht.

Eestlanna tegi ühe möödalasu, eksides esimeses tiirus. Võitjale, distantsi 42.35,1ga läbinud prantslannale Justine Braisazile, kes kaks kaks trahviminutit sai, kaotas Gaim 3.32,0ga. Teine oli puhtalt lasknud Julia Džima (+11.1) ja kolmas Prantsusmaa laskesuusataja Julia Simon (+17.7).

Gaimil oli hea meel, et tal õnnestus teha karjääri parim tulemus. Eestlanna tunnistas, et hoidis end täna laskumistel tagasi, ent see-eest tõusudel oli minek hea.

"Eelmine parim koht oli saavutatud kuus aastat tagasi, seega loomulikult tähendab see tulemus mulle palju. Andsin täna laskumisel palju ära, kuna rada oli päris libe. Ilmselt läks see hirmu nahka. Kuid tundsin, et tõusudel olin tugev ja seal töötasin hästi," sõnas Gaim.

Möödunud laupäeval tegi 26aastane eestlanna kaasa Eesti neliku segateatesõidus, kus ta pääses rajale avavahetuses. Lõpuks teeniti 25 meeskonna konkurentsis 18. koht, liidritelt saadi ringiga sisse. Kokku viis möödalasku teinud Gaim tõdes, et kehv esitus avaldas mõju ka järgnevatel päevadel. 

"Olin pärast väga pettunud, sest laskmine on mul viimasel ajal olnud okei. Eks see jättis oma jälje ka sprinti (Gaim sai seal kolme möödalasu juures 86. koha). Viimased päevad on mul seetõttu tõepoolest rasked olnud," lisas eestlanna.

Teistest eestlannadest sai Regina Oja 47. (3 trahvi, +4.49,2), Tuuli Tomingas 52. (4 trahvi, +5.09.0) ja Johanna Talihärm 81. koha (6 trahvi, +8.05,9).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee